CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan basın açıklamasında, Elvan Işık Gezmiş şu ifadeleri kullandı.

"TEK ADAM REJİMİ ORTAK AKIL DÜŞMANIDIR

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş "Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı'na veren halkımız, eminim ki 28 Mayıs'ta hükümet kurma yetkisini, yani Cumhurbaşkanlığı'nı Millet ittifakı'na vererek dengeyi sağlayacak ve ülkemizi ihtiyacı olan ortak akılda buluşturacaktır" dedi.

Milletvekili Gezmiş, dün Bulancak'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu ve gündeme dair açıklamalar yaptı. Elvan Işık Gezmiş, Türkiye'nin dengeye ihtiyacı olduğunu, bunun da tek adam rejiminden kurtulmakla mümkün olacağının altını çizerek şu ifadeleri kullandı: 

KILIÇDAROĞLU ORTAK AKLI TEMSİL ETMEKTEDİR

 "Ülkemizin en çok da bu dönemde ortak akla, dengeye ihtiyacı vardır. Gözlemliyorum ki; halkımız 28 Mayıs'ta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçerek, ülkemizin dengesini sağlayacaktır. 

AK Parti'de istifa AK Parti'de istifa

Tek adam rejimi, ortak akıl düşmanıdır. Tek adam rejiminin ekonomiyi iflasa götürdüğünü herkes görmektedir. Tek adam rejimi Türkiye'yi uluslararası arenada yalnızlaştırmıştır, öngörülebilir değildir ve güven vermemektedir. 

ÇOĞULCU DEMOKRASİYE DÖNMELİYİZ

Bizim çoğulcu demokrasiye ve hukukun üstünlüğü ilkesine dönmeye ihtiyacımız var. Güven duyulan liyakatli kadrolara ihtiyacımız var. Her an değiştirilebilir kadrolarla, müdahale edilen hukuk sistemiyle güven veremezsiniz. Bağımsız kurumlara ve kurumsal yapılara ancak millet ittifakının güvenilir, liyakatli kadrolarıyla ulaşılabilir"

WhatsApp Image 2023-05-24 at 20.00.30 (1)