AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28 Dönem Milletvekilliği Seçimlerinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeyi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda çok büyük öneme sahip olduğuna dikkat çekti, tarihi bir çağrıda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yılında yapılacak 14 Mayıs seçimlerinde siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi “Türkiye Yüzyılı” vizyonu etrafında birleşmeye, gelecek nesillere “Büyük ve Güçlü Türkiye” mirası bırakmaya davet eden Başkan Yılmaz, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

30 Milyon 900 Bin TL Borç 30 Milyon 900 Bin TL Borç

“Bu seçim; Yüzyılın seçimidir, Türkiye Yüzyılı’nın seçimidir. Bu seçim; Türkiye’nin şahlanış döneminin seçimidir. Bu seçim; Türkiye’nin istikrarlı yükselişinin ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak isteyenlerle, buna engel olmak isteyenlerin seçimidir. Bu seçim; Hak ile batılın, Türkiye sevdalıları ile Türkiye’nin yükselişini engellemek isteyenlerin seçimidir. Bu seçim; Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne canı pahasına bağlı, vatanına, milletine, bayrağına, inancına sıkı sıkıya sarılanlarla, ülkemizin tüm değerlerini ayaklar altına almak isteyen milli irade düşmanlarının, darbe heveslilerinin, Türkiye’yi bölmek, parçalamak ve ele geçirmek isteyenlerin seçimidir. Bu seçim; Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gören vatan evlatlarıyla, Türkiye düşmanı emperyalistlerin ve onların maşası terör örgütlerinin seçimidir.

İşte bu yüzden 14 Mayıs Seçimleri her anlamda çok ama çok önemlidir. Bu nedenledir ki siyasi görüşü ne olursa olsun, kalbi şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emaneti olan bu kutsal vatan için, Türkiye’nin gelişip kalkınmasının devamı için, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza her anlamda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine yükselmiş bir Türkiye miras bırakmak için atan herkesten, ellerini vicdanlarına koyarak doğru karar vermelerini ve oylarını Türkiye’nin birliğinden, Türkiye’nin şahlanışından, Türkiye Yüzyılı’ndan yana kullanmalarını istirham ediyoruz.”