İl Müftülüğü depremden etkilenen kentlerdeki çalışmalara destek vermek üzere gönüllü din görevlilerinden oluşan yeni ekipleri bölgeye sevk ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede depremin yaraları sarılıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde il ve ilçe müftülüklerinden gönüllü din görevlilerinin depremden etkilenen kentlerdeki çalışmalara destek vermek üzere bölgeye sevki devam ediyor.

Keşap İlçe Vaizi İbrahim Afacan başkanlığında 12 gün boyunda Hatay’da bulunacak 9 kişilik manevi irşat ekibi için İl Müftülüğü önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Şap Aşılama Kampanyası Başladı Şap Aşılama Kampanyası Başladı

Törende konuşan İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, devlet, millet el ele yaraların sarıldığını vurguladı.

Tüm imkanların seferber edildiğini ifade eden İl Müftü Yardımcısı Sarıgül, “Din görevlilerimiz ve gönüllülerimiz, depremin ilk gününden itibaren gerek deprem bölgesinde gerek ilimizde misafir edilen depremzede ailelerin her zaman yanında oldu. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza maddi ve manevi destek sağlayan kadirşinas Giresun halkı başta olmak üzere büyük bir özveriyle çalışan hocalarımıza teşekkür eder, Yüce Rabbimden muvaffakiyetler dilerim.” dedi.

Manevi irşat ekibi, İl Müftü Yardımcısı Sarıgül’ün yaptığı duanın ardından bölgeye uğurlandı. 

Depremlerin ardından, daha önce Giresun Merkez, Alucra, Bulancak, Çanakçı, Dereli ve Espiye ilçelerinden gönüllü din görevlileri bölgede yaraları sarmak için yola çıkmıştı.