Fındık üreticileri kahverengi kokarca böceğine karşı uyarıldı Fındık üreticileri kahverengi kokarca böceğine karşı uyarıldı

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Cumhurbaşkanlığımızın 23.08.2023 tarihli Atama Kararnamesi gereğince görev yerleri değişen mülki idare amirleri ve Jandarma Bölge Komutanı ile veda yemeğinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığımızın 2023/388 sayılı Atama Kararı ekindeki liste ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereğince; Giresun Vali Yardımcısı Muhammet Çiftci Kars Valiliği Hukuk Müşavirliğine, Görele Kaymakamı Cem Afşin Akbay Ankara Vali Yardımcılığına, Şebinkarahisar Kaymakamı Alay Yazıcı Bitlis Vali Yardımcılığına, Dereli Kaymakamı Okan Yenidünya Tunceli Vali Yardımcılığına, Çamoluk Kaymakamı Furkan Berber Hakkâri Vali Yardımcılığına, Eynesil Kaymakamı Abdulselam Bıçak Malatya Vali Yardımcılığına ve Yağlıdere Kaymakamı Kübra Doğruer de (Artvin) Şavşat Kaymakamlığına atandı.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığımızın 23.08.2023 tarihli ve 2023/390 sayılı Atama Kararı ekindeki listeye göre de Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına atandı.

Bu kapsamda görev yerleri değişen mülki idare amirleri ve Jandarma Bölge Komutanı için 28 Ağustos Pazartesi günü saat 19.00'da Giresun Efendi Restaurant’ta düzenlenen veda yemeğinde bir araya gelindi.

2023_302_07

Yemekte bir konuşma yapan Vali Serdengeçti, "Görev yaptığınız süre boyunca gösterdiğiniz özverili çalışmalarınız için teşekkür ederim. Yeni görev yerlerinizde de başarılar dilerim." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Serdengeçti, görev yerleri değişen mülki idare amirlerine ve Giresun Jandarma Bölge Komutanı Selçuk Yıldırım’a çeşitli hediyeler takdim etti.

Düzenlenen veda yemeğine; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Vali-Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Selçuk Yıldırım, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Mülkiye Müfettişi İsmail Sündük, Vali yardımcıları ve Kaymakamlar ile il protokolü katıldı.

Vali Serdengeçti, veda yemeği sonrası yapmış olduğu paylaşımda ise “Yayımlanan son kararnameler ile görev yerleri değişen Jandarma Bölge Komutanımız ve Kaymakamlarımızla veda yemeğinde bir araya gelerek bugüne kadar ki hizmetlerinden dolayı teşekkür edip, yeni görevlerinde başarılar diledik.” sözlerine yer verdi.