Kadınların farklılaşan sorunlarını ortaya çıkarmak, sorunlara çözüm önerisi getirmek için İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener önderliğinde, İyi Parti Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından "Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan" isimli çalıştay serisi başlatılıyor.

İyi Partiden yapılan açıklamaya göre, "Çalıştayların en önemli çıktısını, ulusal politikaya yön vermek amacıyla yerel ve bölgesel düzeyde hazırlanacak olan kadın temalı il bilgirgeleri ve bölge bildirgeleri oluşturmaktır.

Bu hedef doğrultusunda gerçekleşecek çalıştayların ilki 5 Kasım 2022 Cumartesi günü Samsun'da başlıyor. Çalıştaya Samsun'un yanı sıra Sinop, Amasya, Giresun, Ordu, Rize, Trabzon ve Artvin illerinde de katılım sağlanacaktır." ifadeleri kullanıldı.

200'ü aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşecek olan çalıştay iki ayrı oturumla yapılacağı belirtildi. Çalıştaya; sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, akademisyenler, kadın kooparatifleri, oda ve borsa temsilcilerinin katılması beklendiği ifade edildi.

Ayrıca, çalıştayda kendi şehirlerinde kadınların yaşamış olduğu sorunlara ve çözüm önerilerinin konuşulacağı oturumda, çözümlere yönelik bildirgeler hazırlanacağı belirtildi.

Filika Cafe yeniden hizmette Filika Cafe yeniden hizmette