İyi Parti Giresun il ve ilçe teşkilatları Dereli ilçesinde, son gelen zamlarla ilgili 'fatura yakarak' protestolu basın açıklaması düzenledi.

Kılıçaslan, Belediye işçilerinin mesai alacaklarını savundu Kılıçaslan, Belediye işçilerinin mesai alacaklarını savundu

İyi Parti teşkilat üyeleri ile partili vatandaşların yanı sıra Gelecek Partisi Giresun İl teşkilatı da protestoya katıldı.

WhatsApp Image 2022-02-10 at 19.21.42

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"Hak aramanın anayasal bir hak olduğunu belirterek bu milletin, esnafın, köylünün ve sanayicinin elektrik ve akaryakıt faturalarındaki yükselişine dur demek bizim boynumuzun borcudur. Dolar yükselirken akaryakıt fiyatları yükseliyor bunu anlıyoruz, ancak dolar düşerken de akaryakıt fiyatı düşmek yerine yükseliyorsa bunu anlayamıyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanı marketleri hainlikle suçluyorsa, peki sizin yaptığınız bu zamları yapanlar da hain mi sormak istiyorum? Bizler; korku imparatorluğunda hak aramaktan korkan bir milletin, elektrik zamlarından dolayı 2 kira ödemeye mahkum olan esnafın, şuan 1000 hanede doğalgaz borçlarını ödeyemedikleri için ısınamayan Giresunlu hemşerilerimizin, bütün bu zor zamanlarda yükses sesle haykırmaya çalışan çoğunluğun sesiyiz. Bizler; bu milletin sesi olmaya devam edeceğiz."

İyi Parti il başkanı Abdulkadir Eroğlu ise; "Elektriği devletten 32 kuruşa alıp vatandaşa 2,06 TL'ye satıyorlar, yüzde 300 kar ediyorlar. Elektrikte 4 çeşit vergi var,  vergilerin 3'ü kaldırılsın, KDV de yüzde 1'e indirilsin. Dereli'de 50 sene önce devlet elektriği bedava veriyordu, şimdi Suriyelilere bedava veriyorlar" dedi.