Tirebolu Kent Konseyi Kuruldu Tirebolu Kent Konseyi Kuruldu

İl Başkanı Yusuf Akdağ, Başkan Vekili Murat Demirel, Başkan Yardımcısı Harun Apaydın, Teşkilat Başkanı Murat Kılınç, Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Namık Baltaoğlu, Muhasip Turgut İlyasoğlu ile üyeler Ayhan Türksever ve Alim Çoban'ın yer aldığı heyet, Başsavcı Akkiraz' a, derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgiler aktardı.
Yapılan ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Başsavcı Akkiraz, yaptığı konuşmada  bağımlılığın sadece uyuşturucu maddeler ile sınırlı olmadığını alkol, sigara gibi insan sağlığına zararı dokunan diğer maddelerle de mücadele edildiğini söyledi.

Akkiraz, uyuşturucu ile mücadelede devletin yetkili ve resmi kuruluşlarının imkanlar ölçüsünde üzerine düşeni yerine getirdiğini ancak mücadelenin topyekün bir seferberlikle, bilhassa aileler ile eğitmenlerin ilgi ve alakalarının yanında  denetimleriyle mümkün olduğunu vurguladı.

İstanbul DUMED' in bu çalışmalara  ve mücadelelere önemli katkılar sağlayacağına  inandığını belirten Başsavcı Zeynel Abidin Akkiraz, Başkan Yusuf Akdağ ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek  başarılar diledi.