İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sonrası Türkiye'de başlayan İsrail malları boykotu devam ediyor. Ülkemizde başlayan boykot kapsamında, vatandaşlar marketlerde satılan İsrail markalı ürünleri almaktan kaçınıyor. Bu kapsamda Giresun merkez, Şebinkarahisar ve Piraziz'de  boykota dikkat çekmek amacıyla sokaklara İsrail malalarının olduğu ilanlar asılarak dikkat çekildi.

boykot-1-1698793065

Giresun Merkez, Şebinkarahisar ve Piraziz'de meydanlara, kaldırımlara yapıştırılan kağıtlarda İsrail mallarına boykotu hatırlatılarak "Yediğin yemekte, içtiğin kahvede İsrail kanı var. Afiyet olsun." ifadeleri yer alıyor. 

İşte Türkiye'de bulunan bazı İsrail malları ve markaları ve İsrail'i desteleyen firma ve kuruluşlar.

Türkiye'de satılan İsrail malları arasında Danone, Maggi, Jacobs, Banana, McDonald's, Burger King, Knorr, Calve, Coca-Cola, Pepsi, Fanta, Schweppes, Tommy Hilfiger, Nike, Adidas, Polo, Ralph Lauren, Parizyen, Hugo Boss, Calvin Klein, Levi's, Timberland, Giorgio Armani, Lee gibi markalar yer alıyor.

boykot-3-1698793081

Boykot çağrılarını destekleyen vatandaşlar, sosyal medya üzerinden kampanyalar düzenleyerek İsrail ürünlerine karşı farkındalık yaratıyor.

Giresun'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı Belli Oldu Giresun'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı Belli Oldu

Diğer ülkelerde de boykot
İsrail malları boykotu sadece Türkiye'de değil, dünyanın birçok ülkesinde de devam ediyor. ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Kanada gibi ülkelerde de vatandaşlar, İsrail'in Filistin'e yönelik politikalarını protesto etmek için İsrail ürünlerini boykot ediyor.

boykot