Atık Su Arıtma Tesisi projesinin yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Fuat Köse, “Giresun Entegre Su Projesi, dönemin CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından 2014 yılında Avrupa Birliği'nden hibe kazanmıştı. Çalışmalarını yerinde takip ettiğimiz projeyi bitirmek ise bize nasip olacaktır. Hedefimiz 2024 yılı içerisinde bitirilmesidir. 22 milyon Euro bedelli Atık Su Arıtma Tesisi Projesinin maliyetinin yüzde 77’si Avrupa Birliği, yüzde 9’u Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, yüzde 14’ü ise Giresun Belediyesi tarafından karşılanıyor” dedi.

A W201302 02

Giresun plajları mavi bayraklı olacak

Giresun İl Müftülüğü: ''100. Yılda Çocuklarımızla 100 Şenlikte Buluşuyoruz'' Giresun İl Müftülüğü: ''100. Yılda Çocuklarımızla 100 Şenlikte Buluşuyoruz''

Proje tamamlandığında daha temiz bir sahile sahip olacaklarını da kaydeden Başkan Köse, “Proje arıtma tesisi ve toplama sistemi olarak iki koldan yürütülüyor. Son sistem teknoloji ile ve bazı yönleriyle Türkiye’de ilk olacak tesis kendi elektriğini kendisi üretecek. Şehrimizin belki de en büyük sorunu çözümleniyor. Bu Atık Su Arıtma Tesisi kanalizasyon sorununu tümden ortadan kaldıracak ve temiz bir çevre gelişecek. Tesisimiz tamamlandığında plajımıza mavi bayrak almaya hak kazanacağız ve bu bayrağı da plajımıza gururla asacağız. Atık Su projesinin şehrimize ve bölgemize bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyor, projede çalışanlara kolaylıklar diliyorum” dedi.

İHA