Şenyürek; “İsraf, yolsuzluk ve talan düzenine; Fuat Köse ile son vereceğiz”

“Başarısızlığınızı ve beceriksizliğinizi örtbas edemezsiniz”

Giresun Üniversitesi'nde Türk Halk Müziği Bahar Konseri! Giresun Üniversitesi'nde Türk Halk Müziği Bahar Konseri!

AKP İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz’ın yapmış olduğu açıklamaya cevap veren Şenyürek, “Beş yıllık süreçte halkın gönlüne giremeyen, kalıcı hizmet ya da eser ortaya koyamayan bir belediye başkanının, içinde bulunduğu çaresizliği, başarısızlığı ve kibri; şehrin dört bir yanını vesikalık afişlerle donatarak, lansman adı altında düzenlenen aldatmaca kumpanyalarda siparişle slogan attırarak örtbas edemez, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilgili bakanlıkları tarafından yapılması ön görülen, bedeli Giresun halkının vergileriyle karşılanacak henüz tamamlanmamış projelerin arkasına sığınarak gizleyemezsiniz” ifadelerini kullandı.

2019 yılı seçimleri öncesinde halka 60’dan fazla vaatte bulunan Aytekin Şenlikoğlu’nun yalnızca birkaç projeyi tamamlayabildiğine dikkat çeken Şenyürek, “Beş yıl önceki maket vaatlerin bu sene isim değiştirerek 30 yeni proje adıyla yeniden tekrarlandığına şahit oluyoruz. Halkı aldatmak için tutamayacağı sözler verme konusunda mahir olan Şenlikoğlu’nun, onlarca vaadinden yalnızca birkaçını tamamlayabildiğini, bunların üzerinde ise birçok şaibe ve tartışma olduğunu tüm şehirle birlikte takip ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Şenyürek, belediye kaynaklarının israf ve talanla ziyan edildiğinin altını çizerek, “Şenlikoğlu, Giresun’un değil, kendilerinin ve yandaşlarının refahını gözetmektedir. Bu rantçı zihniyetin kurduğu israf, yolsuzluk ve talan düzenine; halkın adayı Fuat Köse ile son vereceğiz. Şehrin yağmalanan kaynaklarını, toplumun temel ihtiyaçlarını esas alan sosyal belediyecilik anlayışıyla yeniden Giresun halkının hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.