Giresun'un Cadde ve Sokakları Köpüklü Sularla Yıkanıyor Giresun'un Cadde ve Sokakları Köpüklü Sularla Yıkanıyor

Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından toplum yararına program düzenleneceği açıklandı.

Giresun İl Müdürlüğü, Giresun genelinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı toplu yaşam alanlarında engelli vatandaşlar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere sunulan bakım ve destek hizmetlerinin devamlılığını sağlamak adına kamu hizmetlerinin desteklenmesi maksadıyla ilçe kontenjan dağılımına göre 2 Ekim 2023 ile 30 Haziran 2024 tarihleri arasında 9 ay süreli toplam 20 kişiye yönelik toplum yararına program düzenlenecek.

Başvurular, 16 Eylül ile 20 Eylül arasında 5 gün olmak üzere e-devlet, İşkur e şube veya ALO 170 iletişim hattı üzerinden yapılacak. Vatandaşların İŞKUR birimlerine bizzat başvuru yapması halinde  programa müracaatlarına yardımcı olunacağı ifade edildi.

Programa alınacak asıl katılımcı adayların belirlenmesinin %100 noter kurası ile yapılacağı öğrenilirken, noter kurasının programa başvuru yapan katılımcı adaylarının İŞKUR kayıtlarındaki adresleri dikkate alınarak ilçe ilçe ayrıştırılarak ve her ilçe için hazırlanacak liste üzerinden ilçenin kontenjan sayısı dikkate alınarak ayrı ayrı noter kurası çekimi yapılacağı kaydedildi.

Kura çekimleri, 25 Eylül'de Çıtlakkale Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda bulunan Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda halka açık olarak yapılacak.