Son yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" ile Giresun İl Müftülüğüne atanan Selçuk Kılıçbay, görevine başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" ile Giresun İl Müftülüğüne atanan Selçuk Kılıçbay, düzenlenen töreninin ardından görevine başladı.

Giresun Tanıtım Günleri: Giresun'u Keşfedin, Anın Keyfini Çıkarın! Giresun Tanıtım Günleri: Giresun'u Keşfedin, Anın Keyfini Çıkarın!

WhatsApp Image 2023-11-02 at 19.13.56

İl Müftülüğünde düzenlenen törende bir konuşma yapan İl Müftüsü Kılıçbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere kendisini Giresun İl Müftülüğü görevine layık gören tüm devlet büyüklerine teşekkür etti.

İl Müftüsü Kılıçbay, Giresun’un ilk İl Müftüsü Ali Fikri Efendi’den bugüne müftülük görevini yerine getiren tüm isimlere hizmetlerinden dolayı şükranlarını sundu.

Müftü Kılıçbay, Giresun’un dini ve manevi hayatına rehberlik etmek için özveriyle çalışacaklarını belirterek, “Güzel şehrimiz Giresun'a hizmet etmek ve kıymetli hemşerilerimizin sahih dini bilgiye ulaşmalarına katkıda bulunmak için bu göreve atanmış olmaktan dolayı onur duyuyorum. 

Cenab-ı Hakk’ın   rızasını her şeyin üstünde tutup, ahdimizin gereği olarak insanımıza vefayla yaklaşacağız.

İslamiyet’in hayat veren mesajlarını Kur’an ve sünnet rehberliğinde, doğruluk ve içtenlikle insanımıza ulaştıracağız.

Bu şerefli görevin sorumluluğunu birlikte taşıyacağımız tüm din görevlilerimize ve Müftülük personelimize selam ve başarı dileklerimi sunuyorum.

Yüce Rabbim nice hayırlı hizmetleri gönül birliğiyle gerçekleştirmeyi bizlere nasip eylesin.” dedi.

Konuşmanın ardından İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, resmi mühür ve beratı İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay’a takdim etti. İl Müftü Yardımcısı Sarıgül, İl Müftüsü Kılıçbay’a yeni görevinde başarılar diledi.

WhatsApp Image 2023-11-02 at 19.14.50

Tören İl Müftü Yardımcısı Alaettin Kırbıyık’ın duası ile tamamlandı.

Törene İl Müftü Yardımcısı Özlem Gülbe, vaizler, şube müdürleri, murakıplar, din hizmetleri uzmanları ve Müftülük personeli katıldı.