İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik “Değerler Eğitimiseminerleri gerçekleştiriliyor.

İl Müftüsü Ramazan Topcan, bu kapsamda Görele İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen seminere konuşmacı olarak katıldı.

Gençliğin hayatın en önemli dönemi olduğunu belirten Müftü Topcan, “Sevgili gençler, etrafınızda olup biten olaylara kayıtsız kalmayın. Hayatın öznesi olun. Mutlaka bir sosyal sorumluluk projesinde görev alın. Sıradan bir genç değil, attığı adımı planlayan, istikametini bilen, sorumluluk bilinciyle hareket eden insanlar olun. İlk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olarak her zaman ilme ve öğrenmeye önem verin.

2-58

Sevgili Peygamber’imiz’in (s.a.s) rehberliğinde, ibadet bilinciyle milletimize hizmet etmenin gayreti içerisinde olun. Peygamberimiz, gençlere değer ve önemli sorumluluklar vermiştir. Ömrünün baharındaki Mus’ab bin Umeyr’i kendisinden önce Medine’ye bir muallim, bir davetçi olarak göndermiştir. Hicret ederken, yanında bulunan emanetleri sahiplerine vermek üzere genç bir sahabi olan Hz. Ali’ye teslim etmiştir. Yemen’e kadı olarak görevlendirdiği Muaz bin Cebel, orduya komutan seçtiği Üsame bin Zeyd gibi önemli görevler verdiği daha nice genç sahabi vardır. Sizler de hangi mesleği seçerseniz seçin topluma ve insanlığa hizmet edin.” dedi.

GÖRELE PROGRAMI

Giresun’da İmzalanan Protokolle Yükümlülere Eğitim Desteği Verilecek Giresun’da İmzalanan Protokolle Yükümlülere Eğitim Desteği Verilecek

İl Müftüsü Topcan, Görele programı kapsamında, engellilerle bir araya geldi. Hasan Ağa Camii’nde sohbet gerçekleştirdi.

Müftü Topcan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenol Dede’yi ve İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muhammet Şen’i de ziyaret etti. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı ziyaretler iyi dilek temennileriyle tamamlandı.

Üniversite öğrencilerine seminer veren Müftü Topcan, ideal gencin sahip olması gereken nitelikler hakkında nasihatlerde bulundu.

Ziyaretlerde Müftü Topcan’a Görele İlçe Müftüsü İbrahim Görmüş eşlik etti.