İl Genel Meclisi Mayıs ayı toplantısında CHP Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, (KÖYDES) Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurul ve Encümen seçimini boykot ettiklerini duyurdu. 

Yılmaz, yaptıkları boykotu şu sözlerle duyurdu; 

Başkan Köse'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı Başkan Köse'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

"Hepimiz çok iyi biliyoruz ki kısa adı KÖYDES olan Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin yılda 2 kez olağan Kongreleri olur. Bunun 1.sinde Birlik Encümen üyelikleri seçimleri yapılır. Muhtar üyelerden ve İl Genel Meclisi üyeleri ile Merkezde Vali Muavini, ilçelerde Kaymakam Başkanlığında Encümenler oluşturulur. Giresun Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Kongresi geçen yıl  Haziran ayından Mayıs ayına alındı. Buna hiçbir itirazımız yok. Ancak yangından mal kaçırırcasına,14. Mayıs ‘ta yapılacak olan halkımız ve ülkemiz için çok önemli bir seçiminin hemen arifesinde ve kampanya sürecinde sıkıştırılmış  bir Genel Kurul Kararını asla kabul etmiyoruz. Bu da yetmemiş, tam da İl Genel Meclisi Mayıs toplantılarımızın devam ettiği  2. Mayıs.2023 tarihi ile çakıştırılarak yeni bir demokrasi ayak oyununu tarihe geçirmiş oldunuz. Doğru ve demokratik olanın 14. Mayıs’tan sonraki bir tarihte bu kongrenin yapılmasıdır.   Muhtarlarımızın da çok büyük baskı altında tutulduğu, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminin tam da göbeğinde yapılacak olan bir KÖYDES Genel Kurulunu asla kabul etmediğimizi ve katılmayarak protesto edeceğimizi başta Muhtarlarımız olmak üzere tüm Giresun halkına duyururuz."