Giresunspor Kulüp Başkanı Nahid Ramazan Yamak 18 Ağustos Cuma günü yaptığı basın açıklamasında olağanüstü kongre kararı aldığını duyurdu.Başkan adaylığı için bir çok isim anılırken Giresunspor Eski Basın Sözcüsü ve İş insanı Halil İbrahim Önal’da adaylığını açıkladı.

Hedefimiz "Yeniden Süper Lig" diyen Halil İbrahim Önal, yaptığı açıklamada; ‘’Giresunspor bizim için vazgeçilmez değerdir. Bir süredir maddi ve manevi zor zamanlardan geçen Giresunspor’un yeri Süper Lig’dir. Çok mücadele edeceğiz, çok zorlanacağız ama Giresunspor’u hakettiği değere kavuşturacağız. Yeşil Beyazlı takımımız için elimden geleni yapacağım. Giresunspor'un yapılacak olan olağanüstü kongresinde kulüp başkanlığı için adaylığımı açıklamak istiyorum. Bu kararımı almama ve açıklama vesile olan, benden desteklerini esirgemeyen  aileme ve arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum." dedi.

WhatsApp Görsel 2023-08-19 saat 22.45.06

Çotanak Arma'yı sevenler Giresunspor'un yanında Çotanak Arma'yı sevenler Giresunspor'un yanında

Olağanüstü Genel Kurul'da Başkanlık için adaylığını ilan eden Önal; “Biz bu yola çıkarken Giresunspor sevdamızı, yüreğimizi ortaya koyarak çıkıyoruz. Ortak sevdamız Giresunspor’u hakettiği değere kavuşturmak ve yerimizi korumak için çıkıyoruz. Şehrimizin en önemli iki değerinden biri olan Giresunspor için kısa, orta, uzun vadeli planlarımız var. Biz geçici olarak gelmeyeceğiz. Biz Giresunspor’u yeniden Süper Lig'e çıkarmak ve yerimizi korumak için geleceğiz. Eğer ki yapamazsak o zaman alnımızın akıyla görevimizi teslim edeceğiz. Büyük bir borcun altına girdiğimizin farkındayım ama biliyorum ki bu yükün altından kalkacağız." dedi.