Çakırmelikoğlu Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayarak hafızlık sınavlarında başarılı olan 21 öğrencimiz umre ile ödüllendirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen hafızlık sınavlarında başarılı olan 21 öğrenci, kutsal topraklara uğurlandı.

Öğrenciler, iş adamı Hasan Çakırmelikoğlu’nun destekleri ve Kur’an kursu Öğreticisi Yunus Güneyin hocanın rehberliğinde 11 günlük umre yapacak.

İl Müftülüğü, umreye gidecek hafızlar için Seyyid Mevlana Sadrettin Efendi Camii’nde uğurlama programı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Ramazan Topcan; "Sevgili Gençler! Mekke, Medine bir kara parçasının adı olmasın, hayatımızın adı olsun. Hayatımız Mekke olsun, hayatımız Medine olsun. Çıktığınız bu yol, Kur’an yoludur. Bu yol, Muhammed’in (a.s) yoludur. Bu yol, hakkın ve hakikatin yoludur. Bu yol, sevgi yoludur. Bu yolda kavga olmaz, gürültü olmaz. Bu yol, ömrümüzü anlamlı kılan, duygularımızı yücelten, bizi Rabbimize yakınlaştıran en önemli ibadetlerden, yolculuklardan biridir. Zamanlarınızı israf etmeyin. Oralardan istifade edebilmek için adeta yarışın.” dedi.

2-70

Öğrencilerin hafızlığın ikramını daha dünyada iken görmeye başladığını vurgulayan İl Müftü Topcan, "Kıymetli Gençler! Bu kutsal yolculuk sizler için büyük bir ilahi ikram ve hediyedir. Bu güzel ikramlara yakışır bir hal üzere yaşamak için gayret gösteriniz, örnek gösterilen şahsiyetler arasında yerlerinizi alın. Yüce Rabbim ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul eylesin. Bu vesile ile böyle bir fırsatı gençlerimize sunan Çakırmelikoğlu ailesine çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Tashih-i Huruf Kursu'nu tamamlayan din görevlilerine belgeleri verildi Tashih-i Huruf Kursu'nu tamamlayan din görevlilerine belgeleri verildi

Konuşmaların ardından yapılan dua ile hafızlar kutsal topraklara uğurlandı.