Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen "Gençliğe Değer" projesi kapsamında İl Müftülüğü gençlere yönelik çeşitli faaliyetler düzenliyor.

Hasta ve yaşlı bakım eğitimini yurtdışında aldılar Hasta ve yaşlı bakım eğitimini yurtdışında aldılar

Diyanet İşleri Başkanlığının “Gençliğe Değerprojesi kapsamında Giresun’da gençlik buluşmaları düzenleniyor.

İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü koordinesinde gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda gençlere hitap eden İl Müftü Ramazan Topcan, iyiliğin yeryüzünde egemen olması ve kötülüğün son bulması için gençlere önemli görevler düştüğünü belirtti.

7-28

İyilik için bir araya gelenlerin güçlenmesi halinde bozguncuların hüsrana uğrayacağını vurgulayan İl Müftüsü Topcan, "Sevgili gençler! İyilik te kötülük te insan eliyle çoğalıyor. Birilerinin kötüden ve kötülükten beslendiği dünyamızda iyilik öncüleri olalım, muhabbet fedaileri olalım. Kanı, kavgası, terörü, teröristi olmayan bir dünya inşa edelim. Yaşanılabilir bir dünya için çalışalım. İyilik hareketinin mirasçıları olun. Unutmayınız ki gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için verilen her bir mücadele ibadettir." dedi.

Program sonunda gençlere ikramda bulunuldu. Programa, İl Gençlik Koordinatörü Kemal Yıldız, İl Engelli Koordinatörü Kamil Çağrıl, din görevlileri Bilal Şükrü Nebioğlu, Mehmet Esen, Serdar Esen, Ertuğrul Yıldız ve gençler katıldı.