Görele Belediyesi kültür yayınlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. 18. Kültür yayını olan “Göreleli Müzik Sanatçıları” isimli kitap arşivlerde yerini aldı.

Görele Belediyesinin katkılarıyla basımı tamamlanarak yayına sunulan “Göreleli Müzik Sanatçıları” isimli kültür yayınını  okuyucularıyla buluştu.

Göreleli Araştırmacı, Yazar Seyfullah Çiçek tarafından kaleme alınan “Göreleli Müzik Sanatçıları” isimli kültür yayınımızın içeriğinde “Türk Sanat Müziği (TSM)”, “Türk Halk Müziği (THM)”, “Diğer Müzik Türleri (Pop, Opera vd)”ndeki sanatçıların (söz yazarı, bestekar, icracı, müzisyen, akademisyen,  kaynak kişi, derleyen, notaya alan) ve “Çalgı Yapım Ustaları”nın yaşam öykülerine, eserlerine yer verildi. Kitapta ayrıca ‘Notalar’ ve ‘Fotoğraf Albümü’nden oluşan ekler bölümü de bulunuyor.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, kitap yazarı Göreleli Araştırmacı, Yazar Seyfullah Çiçek ile bir araya gelerek, kitap ile alakalı bilgi alışverişinde bulundu.

Tolga Erener, önemli bir kültür yayınının daha arşivlerde yerini aldığını belirterek, Çiçek’e teşekkür etti. Görele Belediyesinin 18. Kültür yayınının arşivlerde yerini aldığını ifade eden Tolga Erener, şunları kaydetti:

Ramazan Topcan, "O’nunla; Paylaşmanın, Yardımlaşmanın Erdemine ulaştık" Ramazan Topcan, "O’nunla; Paylaşmanın, Yardımlaşmanın Erdemine ulaştık"

“Belediyemiz arşivlerinde yer alan önemli bir kültür yayınımızda Göreleli müzik sanatçılarını siz değerli okuyucularımızla buluşturduk. Kültür yayınlarımızı desteklemeye, katkı sağlamaya devam ediyoruz. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum”

Göreleli Araştırmacı, Yazar Seyfullah Çiçek ise, üç yıllık bir çalışmayla ortaya çıkardığı bir eseri okuyucularla buluşturduklarını belirterek, “Memleketimiz için önemli bir görevi daha yerine getirmiş olmanın mutluluğu ve vicdan huzuru içindeyim. Görelemiz için ne yapsak azdır. Biz de elimizden geldiğince üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Okuyan, düşünen, yazan insanların emekliliği yoktur. Bu nedenle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da beynimiz çalıştığı, gözlerimiz gördüğü, elimiz kalem tuttuğu sürece son nefesimize kadar doğduğumuz topraklar için yazmaya, gurbetlerde geçen yıllarımızın acısını çıkarmaya devam edeceğiz. Bu kitabımızın basımında başta Belediye Başkanımız Tolga Erener olmak üzere emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

kitap-tanitim-4