Civelekoğlu, Uzunalioğlu’na cevap verdiği açıklamasına, “Öncelikle deprem afetinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ülkemize ve milletimize bir kez daha başsağlığı diliyorum” diyerek başladı. Uzunalioğlu’na “Felaket siyasetçiliği yapmayı bırakın ” diye seslenen Civelekoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Yüzyılın felaketini yaşadığımız deprem afetinin hemen ardından devlet-millet olarak hep birlikte yaralarımızı sarmaya çalışırken, CHP Giresun İl Başkanının depremzedelerimiz üzerinden siyasi rant peşine düşmesini esefle kınıyoruz.

Tüm Türkiye hatta bütün Dünya ülkemizde yaşanan büyük felaketin izlerini silmeye çalışırken, CHP İl Başkanının insanlarımızın acıları üzerinden kin kustuğu, içerisinde bulunduğu çürümüş zihniyeti alenen dışa vurduğu yalan yanlış ifadelerle dolu açıklamalarına şahit olduk.

Yaklaşık 110 bin km kare lik alan, 11 tane il, 100 den fazla ilçe ve belde ve sayısız köylerimizin etkinlendiği afette daha ilk günden itibaren Devlettimiz, Cumhurbaşkanımızın koordinesinde Bakanlarımız ,parti yetkilerimiz Belediyelerimiz, tüm Kurum ve Kuruluşlarımız Sivil toplum kuruluşlarımız, yardım derneklerimiz ve koşulsuz bir şekilde gönüllü yardımseverlerimiz ile dünyanın hiç bir yerinde rastlanmayacak büyük bir organizasyon ile deprem bölgelerimize anında müdale etmiş ve vatandaşlarımızın yanında olmuştur

Bulancak'ta 3 Yıldır Su Depolarının Temizliği Yapılmamış! Bulancak'ta 3 Yıldır Su Depolarının Temizliği Yapılmamış!

Devlet ve millet el ele deprem yaralarını sarmaya çalışırken ve kısa zamanda dahi bir çok önemli çalışmalar başlatmışken, geçmişte halkımızın yaşamış olduğu zor günlerde bile hiç bir şey yapamayan Chp, şimdi bizi eleştirmeye çalışıyor.

Bizde diyoruz ki, tüm dünya yüzyılın felati olarak kabul ettiği böyle bir afette Türk milletinin yanında olurken , sizler her zamanki gibi sadece eleştiri yapıyorsunuz. Şunu unutmayın bu asil millet zor zamanlarında kimin yanında olduğunu ve kimin yanında olmadığını çok iyi bilmektedir ".