Giresunspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferhat Karademir yaptığı basın açıklamasında; "Doğrulardan uzak ve gerçek dışı haberlerle kamuoyu yanlış bilgilendirerek, Giresunspor’a zarar vermeye çalışan gazetecilik adı altında yayın yapan Giresun İleri Gazetesi’ni ve bağlantılı olarak yayın yapan bazı internet sitelerini kınıyoruz." dedi.

Karademir, "Giresun’un en eski ve köklü basın kuruluşları arasında yer alan İleri Gazetesinin ve benzer yayın yapan bazı internet sitelerinin bu tür tavır ve davranışlarıyla yaklaşık 2 milyon Giresunlunun ortak paydası olan Giresunspor’u gerek kamuoyu önünde gerekse de mücadele ettiği süper ligde küçük düşürdüğünü ifade etti. Karademir; Artik yapılan gerçek dışı haber ve ithamlar Giresunspor’a karşı eleştiri dozunu aşmış düşmanlık ve ihanet içeren bir boyuta gelmiştir." dedi.

Giresunspor hakkında son dönemlerde yaptığı yalan, yanlış haberlerle tescillenen Giresun İleri Gazetesi ve bazı internet sitelerinin son olarak yine doğrulardan uzak haberlere imza attığını belirten Basın Sözcüsü Karademir; Adı geçen mecralarda yer aldığı şekliyle geçen sezon yeşil-beyazlı forma ile top koşturan sözleşmeli futbolcumuz Umut Nayir'in ortaya atılan iddiaların aksine kulüpten bir kuruş alacağının bulunmadığını, Teknik Direktör Hakan Keleş’in raporu doğrultusunda futbolcunun kendisine yeni bir takım bulması için izin verildiğini dile getirdi.

Giresunspor'a yeni sponsor Giresunspor'a yeni sponsor

Karademir; "Doğru bilgiler yerine sırf Giresunspor’a zarar vermek adına gazetecilik yapanların yüzüne doğruları çarpmaya devam edeceklerinin altını çizen Karademir, bizi izlemeye ve takip etmeye devam etsinler. Giresunspor en güzel cevabı size ve sizin gibilere lig başlayınca yeşil sahalardan verecektir” dedi.