Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen özel etkinliklere katıldı.

25 Ekim Çarşamba günü Valiliğimiz himayesinde Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen "Sonsuza Kadar Sür" adlı 100. Yıl Bisiklet Sürme Etkinliği ile eş zamanlı olarak, Giresun Liman Başkanlığı ve Üçkayalar Su Ürünleri Kooperatifi iş birliğinde gerçekleştirilen deniz etkinliğine katılan Vali Serdengeçti hem bisiklet sürme etkinliğine hem de deniz etkinliğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

2023_409_09

Alparslan Türkeş Botanik Parkı önünde saat 10:00'da toplanan Giresun halkı ve katılımcılar, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü coşkusunu bisikletleriyle ve tekneleriyle yaşadılar. Etkinlikler, Cumhuriyet'in temel değerlerine vurgu yapmanın yanı sıra sağlıklı yaşamın önemini de vurguladı.

2023_409_02

Vali Serdengeçti, etkinliğin başlangıcında bir konuşma yaparak "Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu özel haftada, Giresun'da hem denizde hem de karada böyle anlamlı etkinliklerde bulunmak gurur verici.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda daha aydınlık yarınlara yürümekte kararlıyız. Bu etkinlikler, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek için güzel bir fırsattır. Denizde yakılacak meşaleler, Cumhuriyetimizin aydınlık geleceğine olan inancımızı simgeliyor. Hep birlikte sonsuza kadar sürdüreceğimiz bu güzel ülkemizin Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutluyoruz.

Yağlıdere'de Okuma Bayramı Etkinliği Düzenlendi Yağlıdere'de Okuma Bayramı Etkinliği Düzenlendi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.' sözleriyle bu etkinlikte bulunan tüm sporcularımıza, bu ilkeyi benimseyerek büyük başarılar ve aydınlık yarınlar diliyorum." ifadelerini kullandı.

2023_409_15

Vali Serdengeçti'nin konuşmasının ardından bisiklet sürücüleri ile küçük balıkçı tekneleri ve özel tekneler de denize açılmak üzere hazırlandı.

Vali Serdengeçti'nin startı ile denize açılan tekneler ve pedalları çeviren bisiklet sürücüleri, Cumhuriyet coşkusunu birlikte paylaşmanın anlamını yansıttılar.

Denizde yanan meşaleler ve bisiklet sürücülerinin coşkulu sürüşleri, Karadeniz'in serin sularında ve Giresun sokaklarında, Cumhuriyet Bayramı’nın kutlamalarına renk kattı.

2023_409_04

Vali Serdengeçti'nin katıldığı bu anlamlı etkinlik, Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümünü kutlama heyecanını Giresun halkıyla birlikte yaşattı.