Giresun’un Alucra ilçesinde 12 farklı sektörde 300 dönüm alan üzerine kurulması planlanan 5. Organize Sanayi Bölgesi için gurbetçi iş insanları memleketlerine yatırım için bir araya geldi.

Alucra Kaymakamlığı ve Alucra Vakfı tarafından İstanbul’da düzenlenen toplantıda bir araya gelen iş insanları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri 12 farklı sektörde 300 dönüm alan üzerine kurulacak olan 5. OSB’nin yatırım için kolları sıvadı.

AW060995_02

Toplantıda gurbetçi iş insanlarının memleketlerine yatırım yapmaya davet eden Alucra Kaymakamı Muhammet Cengiz, ”12 farklı sektörde 300 dönüm üzerine kurulması planlanan OSB'nin yöremiz için tersine göç umududur. İlçemizin en büyük sorunu istihdam olduğu için herkes göç ederek yurt içi ve yurt dışına göç etmek zorunda kalmıştır. Bu göçü tersine çevirebilmek için kurulması planlanan OSB’ye iş insanlarımızın yatırım desteğini bekliyoruz. Bu OSB sadece istihdam sağlamayacak aynı zamanda yörenin gelişmesi ve ulaşım standartlarının artması anlamına da gelmektedir” dedi.

Alucra'da üniversite öğrencileri Sarıkamış şehitleri için yürüdü Alucra'da üniversite öğrencileri Sarıkamış şehitleri için yürüdü

Toplantıya katılan iş insanları ise en büyük endişelerinin ulaşım olduğunu ifade ederek, ulaşım sorunlarının sorun olmaktan çıkarılması halinde memleketlerine yatırım yapmaktan ve OSB’nin teşvik imkanlarından faydalanmak istediklerini ifade ettiler.

Kaynak: İHA