Giresunlu NBA Yıldızı Alperen Şengün, 2023-2024 sezonu öncesi Rockets sahasında düzenlenen medya gününde soruları yanıtladı.

Houston Rockets ile geçirdiği ilk iki yılda ligin parlayan yıldızlarından biri olan 21 yaşındaki Şengün, önümüzdeki sezon, daha iyi bir savunma yapmaya odaklandığını belirterek, “Bu sezon takımıma daha çok yardımcı olacağımı düşünüyorum. Kesinlikle daha iyi savunma yapacağım, savunmada bütün enerjimi sergileyeceğim. Hücumda da daha iyi şutu kovalayacağım. Bu sene elimden geleni yapacağım. İlk iki yılım takım açısından pekiyi geçmedi. Bu sene kazanmaya aç bir takım olacağız. Bütün oyuncuların elinden geleni yapacağını düşünüyorum.” ifadelerde bulundu.

Okul Sporları Masa Tenisi Gençler Kız/Erkek İl Birinciliğinde Kupalar Sahiplerini Buldu Okul Sporları Masa Tenisi Gençler Kız/Erkek İl Birinciliğinde Kupalar Sahiplerini Buldu

Şengün, "Bu yıl daha özgüvenli bir şekilde sahaya çıkacağım"

Şengün, “Sezon bittiğinde ve Türkiye’ye döndüğümde Sırbistan’dan bir antrenörle çalıştım. Türkiye’de oynuyorken de onunla çalışmıştım, pek çok yönümü onla çalışıyorken geliştirmiştim. Bir buçuk ay kadar çalıştık ve harika geçti. Şutumun kötü olmadığını düşünüyorum fakat bu konuda özgüven kazanmalıyım. Eric Gordon ile bu konuyu konuştuk. Geliştirmem gereken şeyin bu olduğuna inanıyorum. Hep boşken penetre etmeyi düşünürdüm, bu yıl daha çok şut atmaya odaklanacağım.” diyerek, bu yıl daha özgüvenli bir şekilde sahaya çıkacağını ifade etti.