Teknik Kurul toplantısı, 03 Ekim 2023 Salı günü Merkez Olimpik Yüzme Havuzu Spor Kompleksi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Amatör Spor Haftasında yapılacak faaliyetler görüşülerek, Sporun EN’leri ödüllerinin tertip komitesi tarafından belirlenmesi kararı alındı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl düzenlenen Amatör Spor Haftası, bu yıl 9-15 Ekim 2023 tarihleri arasında çeşitli spor branşlarında hafta boyunca yapılacak etkinlikler ile tamamlanacak.

Amatör Spor Haftası Ödül Töreni ve 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Açılış Seremonisi, 13 Ekim 2023 Cuma günü Saat:14.00‘ te 19 Eylül Spor Salonunda düzenlenecek.

Trabzonspor’un Macaristan kampı sona erdi Trabzonspor’un Macaristan kampı sona erdi

Ergün, “Amatör Branşlarda Farkındalık Oluşturmayı Amaçlıyoruz“

Sporu tabana yaymak ve amatör spor branşlarında farkındalık oluşturmak için Amatör Spor Haftasının her yıl kutlandığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü V. Muzaffer Ergün, yerel yönetimler ve kurumlarımız işbirliğiyle hep birlikte yapılacak aktivitelerle spora dikkat çekeceklerini kaydetti. Her yaştan insanın spor yaparak sağlıklı kalabilmesi, yeni bireylerin spora kazandırılması ve spora ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun geliştirilmesi için çalıştıklarını belirten ERGÜN, Amatör Spor Haftası Ödül Töreni ve Okul Sporları Açılış Seremonisine tüm sporseverleri ve amatör spora gönül verenleri davet etti.

Editör: Ortak Kullanım