06.02.2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş ili Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen iki büyük deprem ile ilgili olarak Giresun İl Jandarma Komutanlığından; 1 Jandarma Komando Asayiş Bölüğü, 2 Trafik Jandarma Timi, 1 Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi (HAYDİ), 1 Köpek Timi, 10 Jandarma Asayiş Timinden oluşan 3'ü Kadın Astsubay olmak üzere toplam 213 personel, deprem bölgesinde yer alan Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye ve Hatay illerine görevlendirildi.

2023_66_11

Giresun'dan bölgeye giden İl Jandarma Komutanlığına bağlı personeller; kentte asayişin sağlanması, arama kurtarma faaliyetleri, yardımların dağıtılması ve vatandaşların tahliye edilmesine yönelik çalışmalara destek vermeye devam ediyor. Yaşam destek çalışmaları ve trafik hizmetlerinde de görev alan Jandarma ekiplerimiz, vatandaşlarımızla da bir araya gelerek, deprem bölgesinde ki çocuklarla yakından ilgileniyor.

Giresunspor Başkanı Emin Eltuğral'dan Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede'ye ziyaret Giresunspor Başkanı Emin Eltuğral'dan Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede'ye ziyaret

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş illerinde görevlerini tamamlayan 36 personel ile arama kurtarma çalışmaları için Hatay iline görevlendirilen Giresun Jandarma Bölge Komutanlığına bağlı Bulancak JÖH Tabur Komutanlığının 166 personeli görevlerini tamamlayarak 23 Şubat Perşembe günü Giresun'a dönüş yaptı.

2023_66_01

Vali Enver Ünlü ve beraberindeki heyet, görevlerini tamamlayarak ilimize dönüş yapan Jandarma personelini, Giresun Ordu Havalimanında karşıladı. Dualarla birliğine giriş yapan kahraman askerlerimizle ilgili olarak Vali Ünlü yaptığı paylaşımda “Hazır, daima hazır! 6 Şubat'ta yaşanılan yüzyılın felaketinde aynı gün Hatay'a görevlendirilen Giresun Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığımızın kahraman komandoları, görevlerini büyük bir gayret ve fedakârlıkla yerine getirdiler. Allah hepsinden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Karşılama törenine; Vali Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Piraziz Kaymakamı Kezban Yerlikaya ile çok sayıda yetkili ve askeri personel katıldı.

Deprem bölgelerinden; Kahramanmaraş, Gaziantep ve Osmaniye illerinde halen 177 Jandarma personeli görevlerine aktif olarak devam etmekte olup Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri verilen görevleri gururla yapmaya ve vatandaşlarımıza destek olmaya devam edecektir.