Partisinin seçim kampanyasına destek amacıyla Karadeniz turuna çıkan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun Atatürk Meydanı'nda halka hitap etti. Kalabalık bir topluluğa konuşan İmamoğlu, hem partisinin hemde ittifak ortaklarının milletvekili adaylarına destek istedi.

Espiye Belediyesi Çalışmalarını Sürdürüyor Espiye Belediyesi Çalışmalarını Sürdürüyor

İmamoğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

"Bunlar gelince 'yardımları keserler' demişlerdi. 5 katına çıkardık, 5 katına. İnsanlarımızı yoksulluğa mahkum etmeye değil, zengin yapmaya geliyoruz. Gençlerimizin sesinin gür çıktığı bir Türkiye inşa edeceğiz. Siz, acaba 21 yılda kaç milyon kişilik hukuksuzluk yaptınız, hakkını yediniz? 21 yıl sonra mı aklınıza geldi 'Artık mülakat yok' demek. Biz liyakata önem vereceğiz. Biz memleketimizin evlatları ile bu ülkeyi yöneteceğiz. Sadece bir avuç insan ile ülkeyi yönetme devrine son vereceğiz. Onlara 'Evinize gidin hadi, güle güle' diyeceğiz. Gençlerimiz hayallerini artık bu topraklarda kurmuyor. Biz bu şehrin her katma değerini yücelteceğiz. İnsanları kandırdıkları bu döneme son vereceğiz.

Gençler, hiçbirinizin hakkınızı yedirmeyeceğiz. Gençlerimizin sesinin kısıldığı değil, sesinin gür çıktığı bir Türkiye var edeceğiz. Bu ülkenin teminatı olan gençlerimiz, mutlaka ve mutlaka oy kullanın. Bunun bir revizyon dönemi olduğu; bir kişinin değil milletin dediğinin olduğu, devletin vatandaşa gücünü değil şefkatini gösterdiği bir dönem geliyor.FtvxOskXoAAzYOjKonuşurken döver söver gibi değil, güler yüzlü bir dönem geliyor. Bir yöneticinin vatandaşa haddini bildirdiği değil, vatandaş karşısında haddini bildiği bir sistemdir Cumhuriyet. Bizimle görüşemiyor bile. Ekrem İmamoğlu CHP'li, Millet İttifakı'nın belediye başkanı. Devletin, memleketin partisi olur mu ya? Bir belediye başkanı seçildikten sonra, rozetini çıkarır milletine hizmet eder. Size söz veriyoruz: Kurumsal ayrışmayı da partizanlığı da söküp atacağız. Çok çalışacağız, adil olacağız. Bunlar vermeyebilir, ama sonraki bayram ikramiyesini, 13. Cumhurbaşkanımızın vaadi gibi 15 bin TL olarak vereceğiz."