Giresun Valiliği tarafından Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi yakınları onuruna iftar programı düzenlendi.

İl protokolü, Giresun İl Özel İdaresi Restoranı'nda 14 Nisan Cuma günü Şehit aileleri, Gazileri ve Gazi yakınları ile bir araya gelerek Ramazan’ın bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

2023_121_01

Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü'nün de katıldığı iftar programına; Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş ve eşi Deniz Menteşeoğlu Çavuş, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ve eşi Sıdıka Yıldırım, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu’nun eşi Nurten Sinanoğlu, Vali Yardımcısı Muhammed Çiftci ve eşi Safiye Çiftci, Vali Yardımcısı Vekili Nurullah Cemil Erciyas ve eşi Fatma Zehra Erciyas, Bulancak Kaymakamı Ünal Koç ve eşi Ayşegül Koç, ilgili kurum amirleri ve eşleri ile Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi yakınları katıldı.

2023_121_06

İftar programı, ülkenin birliği ve devletin bekası uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerin ruhu için Hacı Miktad Camii Müezzini Hasan Ardağ tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

Akabinde muazzez vatan toprağı uğruna verdiği mücadelede Şehit olan kahramanlar için İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından yapılan dualara hep birlikte eşlik edildi.

Program, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ve Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş’un konuşmalarıyla devam etti.

Her fırsatta Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi yakınları bir araya gelen ve Şehitlerin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkarak, onlara devletin sıcak ve şefkatli yüzünü gösteren İl protokolü, ailelere tekrardan sabır ve başsağlığı dileklerinde bulunarak Şehitlere Allah’tan rahmet, Gazilere de sağlıklı uzun ömürler dilediler.

2023_121_02

İftar programı öncesinde Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü ve Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, masaları tek tek ziyaret ederek, yemeğe katılan Şehitlerin aileleri, Gazileri ve aileleriyle yakından ilgilenip istek ve taleplerini not aldılar.

Şehitlerin ve Gazilerin çocuklarıyla sıcak ve samimi diyaloglar kuran Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü ve Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, onlara çeşitli hediyeler verdi.

2023_121_07

Şehit aileleri,  Gaziler ve Gazi yakınları da Valiliğin düzenlemiş olduğu bu anlamlı iftar programdan dolayı Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü ve Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş’a teşekkürlerini iletti.

Amber Çay Eynesil Belediye Spor Atakum Belediyespor’u 1-0 Mağlup Etti Amber Çay Eynesil Belediye Spor Atakum Belediyespor’u 1-0 Mağlup Etti

İftar programı çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

2023_121_03