Festivale Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Vali Enver Ünlü, AK Parti Milletvekilleri Sabri Öztürk ve Kadir Aydın, GRÜ Rektörü Yılmaz Can, Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, siyasi parti il başkanları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Harşit Vadisi Platformu Vahşi Madenciliğe Karşı Fitili Ateşledi! Harşit Vadisi Platformu Vahşi Madenciliğe Karşı Fitili Ateşledi!

8.

Bazı geleneklerin yaşatılması amacıyla düzenlenen ve Aksu Deresi'nin denizle buluştuğu yerdeki alanda düzenlenen festivalde protokol ve vatandaşlar, bu yıl da 7 çift 1 tek taşı sırtları dereye dönük olacak şekilde dilek tutarak fırlattı. Ayrıca, bir başka geleneği yaşatmak adına da üç ayaklı sacayağın içinden üç kez dilek tutup geçildi.

2.

Yöre halkı tarafından hicri takvime göre 7 Mayıs baharın müjdecisi olarak kabul edilen ve bu tarihte uzun yıllardır kutlama yapılan festivalde bu yıl Bursa Büyükşehir Belediyesi, Afyonkarahisar Belediyesi, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Ankara Polatlı Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekipleri ile stant kuran 23 ülkeden bazıları gösteri sundu.