Ramazan Bayramı'nın ilk günü vatandaşlar bayram namazında camilere akın etti, birbirleriyle bayramlaştı.

Giresun’da Ramazan Bayramı coşkusu yaşandı. Sabahın erken saatlerinde sokaklarında bayram namazı hareketliliğinin yaşandığı Giresun’da, vatandaşlar camileri doldurdu.

d3ded015-4716-42c7-a2bb-5179c28d4979_750x422

Bazı vatandaşların çocuklarıyla gittiği bayram namazı sonrasında Giresunlular, bayram sevincini birbirleriyle kucaklaşarak yaşadı.

Bulancak Belediyesi'ne "Sağlığı Geliştiren Belediye" sertifikası verildi Bulancak Belediyesi'ne "Sağlığı Geliştiren Belediye" sertifikası verildi

Teyyaredüzü Mahallesi’nde bulunan Serpile Hatun Camisi'nde sabah namazına katılan İl Müftüsü Ramazan Topcan, burada vaaz verdi.

3d1bfa1e-c544-4939-84f9-d004b28b5bb8_750x422

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan bayram programı, kılınan sabah namazı ve ardından yapılan tesbihatla devam etti.

Tesbihat sonrası cemaate hitap eden İl Müftüsü Topcan, “Birlik, beraberlik ve kardeşlik ikliminin dünyamızı çepeçevre kuşattığı mübarek Ramazan Bayramının milletimize, ülkemize, ilimize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.” dedi.

8338807f-82c9-4685-9dcc-e3728ee1707a_750x422

Bayramların, paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma günleri olduğunu vurgulayan İl Müftüsü Topcan, “Kardeşlerim! Manevi değerlerimizin, örf ve adetlerimizin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneklerimizin en güzel yaşandığı zamanlardan biri de bayram günlerimizdir. Bu günler; kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, mutlulukların paylaşıldığı, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği günlerdir. Sevgi ile kucaklaşalım. Muhabbetle sofralar kuralım tanıdık tanımadık dostlarımıza. Yaşadığımız her yerde küçük büyük herkes bayramın sevincini doyasıya yaşasın. Dargınlıklar arkamızda kalsın. Yeni günlere merhaba diyelim. Bu günler manevi miladımız olsun. Takvamızı ve kardeşliğimizi zedeleyen davranışlarımızdan uzak duralım.” diye konuştu.

Vatandaşların bayramda huzurlu şekilde yolculuk etmeleri, sevdiklerinin yanına sağ salim gidip gelmeleri için kurallara uymasını isteyen İl Müftüsü Topcan, “Son olarak hatırlatmak isterim ki bayram günlerimiz matem günlerimiz olmasın. Bunun için yola çıkacak tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını önemle istirham ediyorum.” şeklinde konuştu.

1ca86ddc-effc-41f4-8b01-46d8d103de58_750x422

Kılınan namazın ve okunan hutbenin ardından cemaatle tek tek bayramlaşan İl Müftüsü Topcan, cami çıkışında vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, bayramlarını kutladı.

Serpile Hatun Camisi’nde gerçekleşen bayramlaşma programına, Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.