AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, “Giresun Kültür Merkezinin yapım ihalesinin 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü gerçekleştirileceği bilgisini verdi.

Yapımı planlanan Kültür Merkezine ilişkin bilgi veren Öztürk, “Bilindiği gibi uzun süredir hem bakanlık nezdinde hem de ilgili kuruluşlarla yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, Giresun’umuza yakışır, modern ve fonksiyonel bir Kültür Merkezi yapılma kararı alınmıştı. Kültür Merkezimizi ait proje çalışmaları tamamlanmış, yer tahsisi yapılmış ve son olarak, Kültür Merkezimizin inşa edileceği Atatürk Lisesinin yanındaki pansiyonunun yıkımı tamamlanmıştı.

WhatsApp Image 2022-05-10 at 14.13.01 (3)

Bu çalışmalar sonrasında geçen yıl yapım ihalesine çıkılmış ancak o dönemdeki yaşanan inşaat maliyetlerindeki aşırı fiyat dalgalanması nedeniyle ihaleye yeterli teklif olmamıştı. Hemen akabinde süreç yine hızlı bir şekilde bakanlık nezdinde takip edilerek fiyat güncellemeleri 2022 yılı maliyetlerine göre yapılmıştır. Böylelikle 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü Kültür Bakanlığının verdiği yetkiyle, Giresun Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapım ihalesine çıkılacak ve ihale sonuçlandığında, daha sonra hızlıca inşaat aşamasına geçilecektir.

WhatsApp Image 2022-05-10 at 14.13.01

Böylelikle 9839 m2’lik inşaat alanına sahip Kültür Merkezimiz, çok amaçlı sahne ve konferans salonu, toplantı salonu, fuaye, sanatçı hazırlık odaları, 220 m2’lik bir sergi salonu, otoparkı, kütüphaneleri, idari ofisleri, atölyeleri, İnternet odaları, bireysel çalışma odaları, grup çalışma odalarını bünyesinde barındıran, büyük, modern ve fonksiyonel bir Kültür Merkezi olarak Giresunlu hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Giresunlu hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Şenlikoğlu'ndan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü mesajı Şenlikoğlu'ndan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü mesajı

WhatsApp Image 2022-05-10 at 14.13.02