Espiye ilçesinde Belediye Başkanı Mustafa Karadere'nin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek amaçlı olarak astırmış olduğu pankart, Cumhuriyet Halk Partisi'nin tepkisini çekti.

CHP Giresun İl Başkanlığı'ndan, İl Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu imzası ile yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

"Espiye ilçemizde Belediyenin önündeki ana caddeye  " Bu kadar soysuza Süleyman Soylu yeter Mustafa Karadere  Espiye Belediye Başkanı" yazılı seviyesiz, nezaket sınırlarını aşan ve halkımıza  hakaret içeren bir pankart asılmıştır .

Siyasetteki seviyeyi alçaltan, nezaketsiz ve halkımızı tahrik eden  bu seviyesiz sözler içeren pankartı hazırlayanları ve asanları şiddetle kınıyoruz.Halkımız tahrik edici bu oyunlara gelmeyecektir.

Yılmaz, “Türkiye Yüzyılı hayırlı olsun” Yılmaz, “Türkiye Yüzyılı hayırlı olsun”

Bağrından çıkardığı 42. ve 47. gönüllü alayları ile Kurtuluş savaşında destan yazan kahramanların şehrinin çocuklarını kimse soysuzlukla itham edemez.

Giresunlu'ların atası olan Çepni Türkleri, Karadeniz'i Türkleştiren Oğuz boylarından biridir. Espiyemizde bir çepni yurdudur.

Soyluluk ve asillik , nezaketle halka hizmeti içerir. Hakaretle, seviyesiz üslupla  ve nezaketsiz şekilde davrananlar soyluluktan en son bahsedecek kişiler olduğunu hatırlatarak siyasi rakiplerimizi nezakete davet ediyoruz."

WhatsApp Image 2022-05-10 at 09.53.53