Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde yurt genelinde il ve ilçe müftülüklerince düzenlenen programlarda Filistin'e destek için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Başkan Yanık maçlara ilgi göstermeye davet etti Başkan Yanık maçlara ilgi göstermeye davet etti

Giresun genelindeki camilerde "Gazze İçin Duaya Duruyoruz Programı" düzenlendi.
Programlarda Filistin’e destek için yatsı namazı öncesinde Kur’an-ı Kerim okundu.
İl Müftülüğünce Çınarlar Camii’nde gerçekleştirilen programda din görevlileri Fetih, Yasin ve Mülk Suresi ile Kur’an-ı Kerim’den aşırlar okudu, kasideler seslendirip, tekbir ve salavatlar getirdi.
Program yapılan dua ile sona erdi. Yapılan duada, “Rabbimiz! Sen, mazlumların yardımcısı, zalimlerin hasmısın. Mahzun ve masum gönülleri her türlü zulüm, bela ve musibetten muhafaza eyle! Zulme uğrayan mazlum ve mağdur Filistinli kardeşlerimizi sahipsiz ve inayetsiz bırakma!
Ey hayatın ve ölümün sahibi olan ve şehadeti bizlere en kutlu ideal olarak tanıtan Rabbimiz! Miracın şehri Kudüs uğruna, yerle bir edilen Gazze uğruna canını feda eden bütün şehitlerimize rahmet eyle, onların ruhlarını şad eyle. Onları Sevgili Peygamberimiz (sas) ile Bedir ve Uhud şehitleriyle beraber haşreyle, cennet ve cemalinle müşerref eyle Allah’ım! Bu kutsal dava uğrunda gaza edip yaralanan kardeşlerimize acil şifalar ihsan eyle Allah’ım!
Ya Rabbi! Bugün Filistin ve Gazze başta olmak üzere yeryüzünün birçok yerinde zulme ve katliamlara maruz kalan, vatanları işgal edilen, camileri harap edilen, hakları ve hukukları ihlal edilen bütün kardeşlerimize yardım eyle! Bizi de onlara yardımcı eyle, kardeşlerimize nusretinle zaferler nasip eyle Allah’ım!” niyazında bulunuldu.
Programa İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.