Giresun Belediyesi Aşevi, sıcak yemek ihtiyacını karşılamada güçlük çeken vatandaşların sofralarına destek olmak adına çalışmalarını sürdürüyor.

3_649

Aşevi, sıcak yemek ihtiyacını karşılayamayacak durumda olan ihtiyaç sahibi, yaşlı, engelli ve çeşitli nedenlerle yemeğini yapamayan vatandaşların sofralarına destek olmak adına çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Aşevi, deneyimli personellerden oluşan ekibiyle birlikte vatandaşlara hijyenik ve kaliteli yemek hizmeti sunuyor. Aşevi’nin faaliyete geçtiği 9 aylık süreç içerisinde 30 bin 20 öğün yemek dağıtımı yapıldığı bildirildi.

Başkan DEDE, Çiçek göndermeyin SMA'lı çocuklara yardım edin Başkan DEDE, Çiçek göndermeyin SMA'lı çocuklara yardım edin

1_704 (1)

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise şehrimize aşevi kazandırmanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Şenlikoğlu: “Şehrimizde hiç kimse aç yatmasın, hiç kimse sahipsiz kalmasın istiyoruz. Aşevi projemizle birlikte ihtiyaç sahibi yaşlılarımız, engellilerimiz, yemek yapamayacak durumda olan, fiziki olarak yetersiz insanlarımızın evlerine kadar sıcak yemeklerini ulaştırıyoruz. Belediyemizin imkanlarıyla beraber insanlarımızın aç yatmaması, sıcak yemeğe ulaşması için gayretlerimiz artarak devam edecek. Bu yürüyüşümüz inşallah hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarıyla daha da büyüyecek. Bu aşevi Giresun’umuzundur.” diye konuştu.