Başkan Köse Eğitim-Öğretim Sezonunun Sona Ermesi Nedeniyle Mesaj Yayınladı Başkan Köse Eğitim-Öğretim Sezonunun Sona Ermesi Nedeniyle Mesaj Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 06-09 Eylül 2023 tarihleri arasında Bursa ili Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde düzenlenecek olan 15. Uluslararası MEB Robot Yarışması'na Giresun'dan 10 öğretmen 25 öğrenciden oluşan 40 takım katılacak.

Yarışmada; Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Güre Ortaokulu ve Bulancak Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin Mini Sumo, Temel Çizgi İzleyen Robot, İleri Seviye Çizgi İzleyen, Robot, Hızlı Çizgi İzleyen ve Labirent Çözme kategorilerinde toplam 40 takım yer alacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu yaptığı açıklamada; yarışmaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileyerek ilimiz başarısının tekrarlanacağına olan inancını belirtti.