Başkan Yakup Karakaya, "Mesele bir oy la bile olsa seçim kazanmaktır." Başkan Yakup Karakaya, "Mesele bir oy la bile olsa seçim kazanmaktır."

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, esnaf ve sanatkarın mağduriyetinden bahsetti.

Ali Kara, "Esnaf ve Sanatkârlar ülke ekonomisinde ve toplumsal hayatta istikrar için hayati derecede önem taşıyan çok geniş bir camiadır. Esnaf ve Sanatkârlarımız ülke coğrafyasında komşularının istikrarsızlıkları, savaşlar, uygulanan anbargolar sonucu çok olumsuz etkilenmektedir.

Bölgemizde komşu illere göre kamudan yeterli pay alamayan ilimizin, pandemi döneminin etkilerini üzerinden atamamışken ülkemizde meydana gelen tarihin en acı depremleri ve ekonomik krizler nedeniyle zor günler geçirmektedir. Limanımızın yeterli çalışmaması, Anadolu’ya ulaşım yollarının yetersizliği, turizmin gelişememesi ve küçük esnafın desteklerden yeterince yararlanamaması sonucu ayakta kalma mücadelesi vermektedir.

Esnaf ve Sanatkârlar her geçen gün ülkesine ve kentine hizmet edebilmek ve devletine yük olmadan sürdürülebilir bir ekonomik gelişim için canla başla mücadele etmektedir. Esnaf ve Sanatkârlarımız sabahın ilk saatlerinden başladığı mesaisine kentin son sakini evine gidene kadar kepenklerini açık tutan vefakâr ve cefakâr bir camianın parçasıdır. Dolayısı ile Esnaf ve Sanatkârlarımız milli ekonominin ve kendi öz kaynaklarımızın yine kendi hazinemizde kalması için mücadele etmektedir. Bizlerde böylesine çalışkan ve vatansever bir camianın temsilcileri olarak gece gündüz demeden esnaflarımızın sunduğu hizmetler, gelişim durumu, mesleki eğitimleri, sorunları ve çözüm önerilerini tespit ederek hazırladığımız raporumuzla Esnaf ve Sanatkârlarımızın idari teşkilatlarından, meslek gruplarına, kentsel niteliklerinden performans göstergelerine, gelişen ve değişen koşullarda 2023 yılı itibariyle ortaya çıkan sorunları maddeler halinde sıralayarak Bakanlıklar düzeyinde ve mecliste çözüm üretilmesi hususunda saygı ile desteklerinizi bekleriz." ifadelerinde bulundu.