Başkan Köse, İmamoğlu'nu Karşıladı ! Başkan Köse, İmamoğlu'nu Karşıladı !

Açılışı yapılan Giresun Belediyesi Gençlik Açık Ofisi 520 m2 kapalı alan içerisinde, gençlerin kullanımına sunulacak toplantı odası, 4 adet açık ofis, teknoloji laboratuvarı ve canlı yayın stüdyosu yer alırken, 10 adet bilgisayar laboratuvarında 2 adet 3 boyutlu yazıcı, 1 adet 3 boyutlu tarayıcı bulunuyor.

Gençlik Açık Ofisi gençlerin günümüz teknolojisiyle buluşacağı, gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri, nitelikli vakit geçirebilecekleri bir merkez olacak. Teknolojik imkanlardan faydalanmanın yanı sıra gençlerin sosyalleşmelerine, ilgi alanlarına giren konularda birbirleriyle fikir alışverişi yapmalarına, birlikte çalışma ve ekip ruhu gibi kavramlarla tanışmalarına da imkan verecek. Bilgi ve iletişim teknolojilerine erişimi kolaylaştırarak araştırma gerekli teknik desteği sağlayacak. Gençlerin ihtiyaç duyduğu bilimsel ve kültürel eğitimlerle donanımlarını arttırmalarına katkı yapacak. Bu eğitimler aynı zamanda kişisel ve mesleki gelişimi de artıracak.

ŞENLİKOĞLU; “GENÇLERİMİZİ GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİ İLE BULUŞTURUYORUZ”

Açılışta konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Cumhurbaşkanlığı nezdinde AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığından “Gençlik Açık Ofisi” projesiyle “Genç Belediye” ödülü aldıklarını hatırlatarak: “Gençler için proje üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Üreten, düşünen, analiz eden, bununla birlikte değerleriyle geleceğe güçlü bir şekilde yürüyen gençliğin en büyük idealleri olduğunu anlatan Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Gençlerimizin her biri ortaya koydukları fikirler ve projelerle tüm insanlık için birer umuttur. Bizler gençlerimizin her daim yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam ediyoruz. Kapımız, gönlümüz her zaman gençlerimize açık. Hayata geçireceğimiz bu ofisin sahibi gençlerimiz olacaktır. Gençlerimize son teknolojik imkânları sunacağımız projemize destekleri için Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Giresunlu gençlerimizin çağın önünde yer alması için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Gençlerimize hayırlı olsun. Bizim; üreten, düşünen, analiz eden, bununla birlikte değerleriyle geleceğe güçlü bir şekilde yürüyen gençlik en büyük idealimizdir.  Gençlerimizin her biri ortaya koydukları fikirler ve projelerle tüm insanlık için birer umuttur. Bizler gençlerimizin her daim yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Kapımız, gönlümüz her zaman gençlerimize açık.” dedi.

Belediye Başkan Aytekin Şenlikoğlu’nun konuşmasının ardından ise açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra ise Başkan Şenlikoğlu ve davetliler proje kapsamındaki odaları gezerek incelemelerde bulunup, aynı zamanda da bilgilendirildiler.

Diğer yandan, programın son bölümünde ‘Gençlik Açık Ofisi’nin düzenlediği ilk eğitim olan ‘Sosyal Girişimcilik Eğiticilerin Eğitimi ve Mentorluk Eğitimi’ne katılım sağlayanlara belgeleri takdim edildi.