Giresun’un en büyük ilçesi olan Bulancak’ta 2014 yılında faaliyete kapatılan ve 2018 yılında tamamen yıkımı gerçekleştirilen Bulancak Kapalı Spor Salonu; uydurma temel atmalar ve boş vaatlerle geçen 9 yılın ardından beton bir zemin halinde adeta bir utanç anıtı olarak beklemeye devam ediyor.

2014 yılında çatısındaki teknik bir arıza sebebiyle tadilat yapılacağı belirtilip faaliyete kapatılan salon, hiçbir tadilat yapılmadan 2018 yılında alınan kararla yıkılmıştı.

Bir zamanlar içerisinde farklı birçok amatör spor branşında müsabakalar gerçekleştirilen salonunun yıkımının ardından iktidar partisine mensup siyasetçiler ve yerel yöneticiler, Ankara’dan sözde müjdeler getirerek Bulancak halkını oyalamayı sürdürdü.

"BULANCAK Tarih Yazdı, GİRESUN Tarih Yazdı, TÜRKİYE Tarih Yazdı" "BULANCAK Tarih Yazdı, GİRESUN Tarih Yazdı, TÜRKİYE Tarih Yazdı"

Gelinen noktada 70 binin üzerinde nüfusu ve 12 binden fazla öğrencisi olan ilçenin, bundan 9 yıl öncesine kadar sahip olduğu kapalı spor salonunun artık olmaması; gençlere ve amatör spor branşlarına verilen değeri, gerileyen yerel hizmetlerle gerçekleştirilmeyen yatırımların en somut örneğini gözler önüne seriyor.