14 Mayıs Genel Seçimlerine sayılı günler kala Gelecek Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Halil Küpeli ve ekibi partisinden istifa ederek CHP'ye katıldı.

''Bir Kurban Bayramına daha erişmenin sevincini yaşıyoruz'' ''Bir Kurban Bayramına daha erişmenin sevincini yaşıyoruz''

Küpeli yayınladığı mesajında istifasını şu ifadelerle duyurdu;

"Sevgili dostlarım ve dava arkadaşlarım
Uzun süre Merkez İlçe Başkanlığını yaptığım Gelecek Partisi’nden Pazartesi günü, ekip arkadaşlarımla toplu istifa ederek CHP’ye katılma kararı aldık..
Bu kararı alırken kesinlikle tek başıma almadım. Ekip arkadaşlarımla uzun uzun görüşerek ve istişaare ederek aldık.

Bu seçimin hayati önem taşıdığını ifade eden arkadaşlarım; CHP’nin Giresun’da en az 3 milletvekili çıkarması için milletvekili adaylarımız sayın Elvan Gezmiş, sayın Reşat Nuri Özdemir, sayın Fikri Bilge ve sayın Hakan Adanır için tam kadro sahaya inmemiz gerektiği görüşünde birleşerek, CHP saflarına katılmamızı uygun görmüşlerdir

Siyaset bir ekip ve takım işidir. Bireysel hareket peşinde asla değiliz. Bana siyaset kapılarını açan Gelecek Partisi İl Başkanımız sayın Murat Kılıçaslan’a da hem ben hem dava arkadaşlarım olarak minnet borçluyuz. Aramızda hiçbir sorun yoktur. Zaten aynı ittifakta olmayı sürdüreceğiz. Bu seçimde CHP tarihi bir fırsatla karşı karşıyadır. Ulusal gazeteler bile Giresun’da CHP’nin 2 milletvekili çıkardığını gösteren anketler yayınlamaktadırlar. Biz de bu tarihi anlara katkı vererek ilçe ilçe sahada olmak için siyasi yolculuğumuza CHP saflarında devam etmek istiyoruz. Saygılarımla"