İl Müftüsü Ramazan Topcan, Giresun’da misafir edilen depremzede anneleri ziyaret ederek günlerini kutladı.

 İl Müftülüğü ve TDV Giresun Şubesi iş birliğinde “Anneler Günü” dolayısıyla depremzede ailelere yönelik program düzenlendi.

Esma Serhat Hatun KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda Manevi Danışman Şükriye Yağlı koordinesinde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, depremde hayatını kaybedenler rahmetle anıldı.

Depremzede ailelerle bir araya gelen İl Müftü Ramazan Topcan, burada yaptığı konuşmada, “Kardeşlerim! Anne; samimiyetin, karşılıksız sevmenin, fedakârlığın adıdır. Anne; Aileyi ayakta tutan güçtür. Anne; berekettir, duadır, ilk öğretmendir. Anne; İnsanlığı doğuran, medeniyetleri yoğurandır, hayat zenginliğimizdir. Anne; insanın karakterini belirleyen, toplumu şekillendirendir. Annelik cennetle müjdelenmiş bir makamdır.

Mutlu ve huzurlu bir toplum için anne, vazgeçilmez etkendir. Annelerini ihmal edenler bereketten mahrum olduğu gibi sevgiden de mahrum olur. Kardeşlerim! Anne güçlü, anne kaliteli ise toplum da güçlüdür, kalitelidir. Bu sözlerimi rüşvet-i kelam olarak kabul etmeyin lütfen.

Kardeşlerim! Kadın, evde çocuğa anne, hastanede, hastaya şifa, cephede kahraman, toplumda merhamettir. Bir gün değil, bir ömür minnettarız.

Bu duygularla, başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere cennetle müjdelenen, baş tacımız, en değerli varlığımız annelerimizden ahirete göçmüş olanlara rahmet diliyorum. Hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyor, sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü'nü kutluyorum.

Ali Erbaş, "Bu sene kurban yardımları konusunda deprem bölgesine öncelik vereceğiz" Ali Erbaş, "Bu sene kurban yardımları konusunda deprem bölgesine öncelik vereceğiz"

Buluşmamıza vesile olan, bu güzel organizenin sahibi; Şükriye Yağlı, Fatma Albayrak, Güssüm Yayla, Emine Yurt, Asiye Cesur ve Tuğba Ayar hoca hanım kardeşlerime candan teşekkür ediyorum.” dedi.

İlahi ve kasidelerin okunduğu program ikram ve hediye takdimi ile sona erdi.