Gedikkaya Mahallesi Atatürk Bulvarı Sanayi Sitesi karşısında bulunan alana uygulanan Galericiler Sitesi projesinin kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Açıklanan ihale dokümanında bulunan 46 adet dükkan 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile 10 yıllığına kiraya verilecek.

Yeni ekonomi alanı olarak Giresun’a ve bölgeye hizmet verecek galericiler sitesinin ihalesi için son başvuru tarihi 17 Nisan 2023 Pazartesi saat 16:00 olarak açıklandı. açık teklif usulü ile gerçekleşecek ihale 18 Nisan 2023, Salı günü saat 10.00’da Giresun Belediyesi Nikah salonunda yapılacak.

17-6

Denizden Balık Değil Çöp Çıktı Denizden Balık Değil Çöp Çıktı

İhale hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların, Giresun Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğüne bireysel müracaat ederek ya da belediyenin resmi web sitesini ziyaret ederek ihale hakkında bilgi edinebileceklerdir.

İhale şartnamesince istenilen belgeler eksiksiz şekilde 17 Nisan 2023 Pazartesi günü saat 16:00’ya kadar Giresun Belediye Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilmesi ya da posta yolu ile gönderilmiş olması gerekmektedir.

“GİRESUN’UN VE BÖLGENİN EKONOMİSİNE KATKI SUNACAK PROJE”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yıllardır atıl durumda bulunan alanı değerlendirerek yeni ekonomi alanı olarak esnafların kullanımına sunulmasının son derece değerli olduğunu ifade ederek: “Geçtiğimiz yılın sonlarında inşaatına başladığımız Doğu Park ve Galericiler Sitesi projemizin inşaatı hızla tamamlanmak üzere. Kısa sürede tamamen inşaatını tamamlayarak bu projemizi de Giresun’umuza kazandırmış olacağız. Gerçekleştireceğimiz ihale ile buradaki dükkanların 10 yıllığına hak sahiplerini belirleyeceğiz. Öncelikli olarak Giresun’da bulunan galerici esnaflarımızın bu alanda bulunmalarını arzu ediyoruz. İhaleye çıkan 46 dükkan ile bu projemizin tüm etaplarının tamamlanması ile Giresun’umuzun ve bölgemizin ekonomisine önemli katkısı olacaktır.” dedi.