Kısa adı FİSKOBİRLİK olan Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği 84. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Giresun’da fırtına etkili oldu Giresun’da fırtına etkili oldu

1938 yılında Giresun, Bulancak, Keşap, Ordu ve Trabzon Fındık Tarım Satış Kooperatiflerinin bir araya gelerek kurduğu FİSKOBİRLİK, bugün 10 ayrı ilde, toplam 50 kooperatifi ile fındık üreticilerine 84 yıldır kesintisiz olarak hizmet verirken, bağlı iştirak şirketleri ve entegre tesisiyle birlikte üreticilerden aldığı fındığı işleyerek Türk fındığına ve üreticisine değer katmayı sürdürüyor. 

FİSKOBİRLİK tarafından yayınlanan mesajda "1938’de kurulan ve kurulduğu günden bugüne Türk fındığına ve üreticilerine kesintisiz olarak hizmet veren birliğimizin 84. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. 84 yıldır, durmadan yorulmadan yürüdüğümüz bu yolda bizlerle birlikte olan ve emeği geçen herkese teşekkür eder, üreticilerimize ve camiamıza hayırlı olmasını dileriz." ifadelerine yer verildi.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’da yayınladığı bir mesajla; FİSKOBİRLİK’in 84. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Başkan Bayraktar, mesajında; "1938’den bugüne fındık üreticilerinin birleştirici gücü olan FİSKOBİRLİK’imiz 84 yaşında. Ortak üreticilerimizle elele, gönül gönüle hep daha iyisini yapmak, "Birlikten kuvvet doğar" ülküsüyle, birliğimizi daha ileriye taşımak ve muvaffak olmak için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne emeği geçen herkesi saygı ile yâd eder, 84. kuruluş yıldönümümüzün camiamıza ve fındık üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim.’’ dedi.