Giresun'da Uyuşturucu Operasyonunda 1 Şüpheli Tutuklandı Giresun'da Uyuşturucu Operasyonunda 1 Şüpheli Tutuklandı

Giresun Belediyesi, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu öncülüğünde her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip Giresun’u çok daha güzel bir görünüme kavuşturmak için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

Yollar, caddeler ve bulvarların, şehrin aynası olduğu anlayışıyla gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte şehre prestij kazandırılıyor.

4_412

Bu kapsamda; cadde statüsü kazandığı günden bugüne kadar, geniş kapsamlı bir çalışma yapılmamış olan Giresun’un ilk cadde yerleşim noktalarından biri olan Fatih Caddesi bambaşka görünümüyle birlikte vatandaşların hizmetine açıldı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun, daha konforlu ve daha modern bir yaşam için başlattığı ‘Prestij Cadde’ projelerinde hizmete açılan: Nihatbey Caddesi ve Pazar Caddesi’nin ardından Fatih Caddesi 1. Etabı’nın da yapım çalışmaları tamamlandı. Yeni haliyle güzel bir görünüm kazanan Fatih caddesi üzerinde düzenlenen “Gönül Sofrası” iftar yemeği ile hizmete açıldı.

15_97

Proje kapsamında caddede; altyapı içme suyu ve yağmur suyu yenilemesi, kaldırım genişletme, peyzaj, dekoratif aydınlatma, otopark cepleri, beyaz begonit kaldırım ve siyah beyaz begonit yol çalışması uygulandı.

Mahalle sakinlerinin yanı sıra şehir genelinde de büyük beğeni toplayan, 10 Milyon TL bedelli projenin kalan 200 metrelik ikinci etabına ise bir süre sonra başlanacağı bildirildi.

800 metre uzunluğundaki projenin 600 metrelik 1’inci Etabı’nın hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen Gönül Sofrası iftar yemeğine yoğun katılım oldu.

10_208

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun yaptığı açılış konuşmasının ardından cadde boyunca kurulan gönül sofrasında vatandaşlarla birlikte oruçlar açıldı. Havanın kararmasıyla, caddenin dekoratif aydınlatmaları da Başkan Şenlikoğlu tarafından yakıldı ve vatandaşlar bu duruma alkışlarla eşlik etti.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Fatih Caddesi’nin şehrin en önemli noktalarından birisi olduğuna dikkat çekerek: “Giresun’umuzu hak ettiği güzelliklere kavuşturmak için çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdürüyoruz. Hem sosyal hem de ekonomik anlamda yeni bir soluk kazanacağını düşündüğümüz Fatih Caddemizin ilk etabını hizmete açmak için iftarımızı burada açmayı düşündük. Giresun’umuzun ilk caddelerinden biri olan ve bu zamana kadar değişim görmemiş Kumyalı’mızın etrafında konumlanan Fatih Caddemiz, yaptığımız çalışma ile artık ışıl ışıl ve modern bir görünüme kavuştu. Bugün itibariyle aydınlatma hizmetini de devreye aldık. Yeni görünümü ile vatandaşlarımızın kullanımına sunduğumuz Fatih Caddemiz, bölge standardını yükseltecek ve caddenin ticari katma değerini de üst seviyeye çıkaracak. Bu sayede bölgemizin ticaret hacmi de artacaktır. Yapmış olduğumuz bu çalışma ile caddemizde trafiği düzenli hale getirdik. Kaldırımları vatandaşlarımızın daha rahat kullanabileceği bir yapıya kavuşturduk. Dünyanın tüm modern şehirlerinde, şehir insanının sosyalleşebileceği, vatandaşların kullanımına sunulan caddeler vardır. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Giresun’umuza 2 Milyar TL’ye yakın yatırım gerçekleştirdik. Hamdolsun, bugün bunun da haklı gururunu yaşıyoruz. Projelerimizi de birer birer vatandaşlarımızın hizmetine açıyoruz. Caddemizin Giresun’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Şehrimiz için çalışmalarımız durmaksızın devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

6_329