Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve 11 ili etkileyerek Ülkeyi yasa boğan depremlerin ardından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine görevlendirilen Giresun Valisi Enver Ünlü, bölgedeki çalışmaların koordinasyonunu aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

2023_112_28

Deprem sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen iyileştirme çalışmaları,  Vali Enver Ünlü koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşları ile STK’larımızın iş birliğinde devam etmekte.

Bölgeye gittiği ilk günden itibaren çalışmalarına aralıksız devam eden Vali Ünlü, koordinasyon işlemlerini kaynak idaresi, veri toplama, planlama ve dağıtım konuları olmak üzere dört ana başlık altında topladı.

2023_112_38

Türkoğlu’nda acil yıkım kararı alınan binaların yıkımı ile enkaz kaldırma çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ünlü, gün sonunda koordinatör mülki idare amirleri, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve ilgili kurum amirleriyle bir araya gelerek ilçe genelinde yürütülen çalışmalar ve yapılacak faaliyetlere ilişkin Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantılarını aralıksız sürdürüyor.

Vali Ünlü, bölgede yaptığı çalışmalar kapsamında hem konteyner kentlerin hem de konteyner çarşıların kurulmasını ve yönetimini de sağlıyor.

Ordu'ya Yeni Tersane Yapılacak Ordu'ya Yeni Tersane Yapılacak

2023_112_06

Vali Ünlü, yeni yapılacak konteyner kentlerdeki çalışmalarla ilgili olarak “Kalıcı evleri yapılıp teslim edilene kadar, vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayacağız. Lojistik merkezinde 414 konteyner ile oluşturulacak yeni yaşam alanında yönetim merkezi, okul, sağlık merkezi, market ve çocuk oyun alanları da yer alacak.” sözlerine yer verdi.

2023_112_17

Konteyner çarşı çalışmalarına da ağırlık vereceğini belirten Vali Ünlü, “Alan incelemelerine devam ediyoruz. Çay ocağından berberine, şarküteriden kuruyemişçisine kadar esnafımızın ticari faaliyetlerini sürdürmesi ve hemşehrilerimizin yeniden ekonomik hayata dahil olması için konteyner çarşı kurulumuna ağırlık vereceğiz.” cümlelerini kullandı.

Türkoğlu’na bağlı tüm köyleri yerinde inceleyen Vali Ünlü, ilçe halkına tahribata uğrayan yerleri yeniden inşa edeceklerini, afetin izlerini silerek, vatandaşların yüzünü güldüreceğini ifade etti.

2023_112_11

Asrın felaketi olarak anılan depremin izlerinin silinmesi için tüm imkanların adeta seferber edildiği, hizmetlerin vatandaşlara en hızlı şekilde ulaştırılması için konteyner kentleri de her gün ziyaret eden Vali Ünlü, depremde yaşanan zorlu süreçleri unutturmak ve ailelerin yaşam koşullarını iyileştirmek adına, depremzede vatandaşlarla iftar programlarında da bir araya geliyor.

2023_112_16

Vali Ünlü, iftar programlarından önce ve sonra depremzede vatandaşlarla sohbet ederek, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor. Çocuklarla ve yaşlılarla yakından ilgilenen Vali Ünlü, vatandaşların acılarını paylaşarak depremlerde vefat eden vatandaşlar için hep birlikte dualar ediyor.

2023_112_09

Türkoğlu’ndaki depremzede vatandaşlar, Vali Enver Ünlü’ye geldikleri günden itibaren kendilerini bir an olsun yalnız bırakmadıkları ve her daim desteklerini hissettirdikleri için teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor.