Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun “ Keşap’ta MHP’ye seçimi kaybettireceğiz” şeklindeki açıklamasına MHP Adayı Nihat Yılmaz, “Önce kendini kazandırsın” diyerek tepki gösterdi. Giresun’da Cumhur İttifakı adayı olan Aytekin Şenlikoğlu’nun bu açıklamaları, MHP’liler arasında da sıkıntı yarattı.

Şenlikoğlu, Keşap Belediye Başkan Adayı Tuncay Muhammed Arışan’a destek amacıyla dün ilçede seçmenlere seslendi. Arışan’a destek isteyen Şenlikoğlu, konuşmasında “Keşap’ta MHP adayı Nihat Yılmaz’a seçimi kaybettireceğiz” ifadelerini de kullandı.

Gazeteci Adil Şahin de bu konuşma üzerinden sosyal medya hesabından “AKP’nin biraz önce Keşap’ta düzenlediği mini mitingde konuşan Aytekin Şenlikoğlu, MHP Adayı Nihat Yılmaz’a seçimi kaybettireceklerini söylemiş. Ehhh… Siz Giresun merkezde Aytekin Şenlikoğlu’nu desteklemeye devam edin MHP’li kardeşlerim” şeklinde paylaşım yaptı.

Adil Şahin’in paylaşımına MHP Adayı Nihat Yılmaz da şu yorumu yaparak tepki gösterdi:

“O kardeşimiz kendi işine baksın. Önce kendini kazandırsın. Böyle konuşuyorsa onun bizim oyumuza ihtiyacı olmadığı belli. Evde kendi başını bağlayamayan düğünde gelin başı bağlarmış.”

Giresun’da muhasebeciler cinnetin eşiğinde! Giresun’da muhasebeciler cinnetin eşiğinde!

Giresun’da Cumhur İttifakı adayı olan Aytekin Şenlikoğlu’nun bu açıklamaları, MHP’liler arasında da sıkıntı yarattı.

Partililer, hiç beklenmeyen bu açıklamalar ile Şenlikoğlu’nun ne demek istediğini anlamakta zorlandıklarını dile getiriyorlar.

kaynak: öncü