Engellilere yönelik yeni projeler üretmeye, onların hayatını kolaylaştırmak için mesai harcamaya devam eden Giresun Belediyesi engelliler özelinde yeni sosyal projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

5_400

Bu kapsamdaki hizmetlerine bir yenisini daha ekleyen Giresun Belediyesi engelli bireyler arasında dostluğu pekiştirecek ve sosyal yaşamlarına katkı sunacak Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hizmete açıyor.

6_343

Belediye tarafından Aksu Mahallesi Mehmet İzmen Caddesi 51 Nolu Sokak'ta bulunan 240 metrekarelik iki katlı binaya projelendirilen Engelsiz Yaşam Merkezi’nde başlatılan onarım ve düzenleme çalışmalarında sona gelindi.

2_557

3_535

İçerisinde psikolojik destek birimi, istihdam birimi, hukuk birimi, sağlık birimi, kütüphane, 2 adet el sanatlarına yönelik atölyeler, mutfak, yemekhane ve müzik atölyesi bulunan projeden özel gereksinimli kişiler faydalanacak.

Evladının mezarına gidebilmek için 49 yaşında ehliyet ve araç alan vefakar annenin acısı yıllar geçse de dinmiyor Evladının mezarına gidebilmek için 49 yaşında ehliyet ve araç alan vefakar annenin acısı yıllar geçse de dinmiyor

4_483

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, her zaman engelli bireylerin destekçisi olduklarının altını çizerek: “Engelsiz Yaşam Merkezi projemiz engelli kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte hazırlanıyor. Kardeşlerimiz merkezimizle birlikte sosyal hayatın içerisinde yer alacaklar. Projemizi engellilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn ettik. Burası tüm engelli bireylerin dost sohbetinde ve sosyal programlarda buluşmak için merkez noktası olacak. Şehrin genelinden engelliler bu çatı altında bir araya gelecek ve keyifli vakit geçirecekler.” dedi.