Giresun'da apartman bacasına sıkışan kedi itfaiye tarafından kurtarıldı Giresun'da apartman bacasına sıkışan kedi itfaiye tarafından kurtarıldı

Deprem bölgesinde devam eden hasar tespit çalışmalarına katılmak için Giresun Belediyesi İmar Müdürlüğü ve Plan Proje Müdürlüğü personellerinden oluşan teknik ekip Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın belirlediği Hatay ve Antakya bölgelerine gitti.

Giresun Belediyesi teknik ekibi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda hasar tespit çalışmalarının yanı sıra, yıkım olan bölgelerin tekrar yapılmasından ve yeniden inşa süreçlerinde ne gibi önemli kriterlere dikkat edilmesi gerektiği konusunda analizler yapıyor.

13-12

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, depremin ilk anından itibaren Giresun Belediyesi’nin deprem bölgesinde olduğunu söyleyerek: “Asrın felaketini yaşayan illerimize desteğimiz sadece insani yardım, araç ve ekipmanlarla sınırlı kalmıyor, bölgelerimize Bakanlığımızın koordinasyonunda gerekli teknik desteği sağlamak adına mühendis ve mimarlarımız ile yapılan çalışmalara desteğimizi sürdürüyoruz. Şimdiden tüm ekibimize kolaylıklar diliyorum. açıklamasını yaptı.