Giresun Belediyesi, vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla yürüttüğü temizlik faaliyetleri kapsamında çöp konteynerlerini yıkama ve dezenfekte çalışmaları yapıyor.

3_531

Kentsel Dönüşüm için ilk adımlar atıldı Kentsel Dönüşüm için ilk adımlar atıldı

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün şehir genelinde yürüttüğü temizlik faaliyetleri kapsamında, çöp konteynerlerinin yıkama ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriliyor. Özel konteyner yıkama aracıyla birlikte basınçlı ve ilaçlı suyla yıkanan konteynerler kötü koku ve mikroplardan arındırılıyor.

Konteynerlerin temizlik işlemlerini otomatik olarak el değmeden gerçekleştiren araç pis suyu da kendi içerisinde barındırarak dışarı vermiyor. Çalışmada anında yıkama ile hijyen sağlanarak çevreyi rahatsız edici koku ve halk sağlığını tehdit eden oluşumların da önüne geçiliyor.

2_553

Temizlik İşleri Müdürlüğü Yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, konteynerlerin çevreyi olumsuz etkilememesi için düzenli aralıklarda yıkama çalışmasının devam edeceği vurgulanarak: “Vatandaşlarımızın sağlığı ve temiz bir çevre için titiz çalışmalar yürütüyoruz.” denildi.

7_283-1