Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Giresun Belediyesi, vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla yürüttüğü temizlik faaliyetleri kapsamında çöp konteynerlerini yıkama ve dezenfekte çalışmalarına da devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün şehir genelinde yürüttüğü temizlik faaliyetleri kapsamında, ekipler tarafından dezenfekte aracı ile birlikte sokak ve caddelerdeki çöp konteynerlerini yıkanarak koku ve haşere oluşumunun engellenmesi amaçlanıyor.

1_713

Konteyner yıkama ve dezenfekte aracı; çöp konteynerini içerisine alarak yıkama ve dezenfekte işlemini gerçekleştirip pis suyu da kendi içerisinde barındırarak dışarıya vermiyor. Bu sayede cadde ve sokaklardaki çöp konteynerleri en son teknoloji kullanılarak dezenfekte ediliyor.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü Yetkilileri tarafından yapılan açıklamada: “Şehrimizin daha temiz olması ve vatandaşlarımızın nezih bir ortamda yaşamaları amacıyla yaz kış temizlik hizmetlerini aksatmadan sürdürüyoruz. Konteynerlerinin yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde temizliği yapılarak, görüntü kirliliği ve koku oluşumunun önüne geçiliyor. Değerli hemşehrilerimizden çöp konteynerlerine atılan çöplerin poşetlenerek atılmasını ve çöp konteynerlerin yanına poşetli çöp bırakmamalarını rica ediyoruz.” denildi.