Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yılı ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Milletvekili Temur, “Giresun’da Sağlık Alanında Yatırımlarımız Hızla Artıyor” Milletvekili Temur, “Giresun’da Sağlık Alanında Yatırımlarımız Hızla Artıyor”

Şenyürek, yayınladığı mesajında; "100. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin Kurucusunu, büyük bir lideri, siyasi ve askeri bir dehayı, çok büyük bir vatan ve millet sevdalısını anıyoruz bugün. En büyük hayali, Cumhuriyet'i ilan ederek millet egemenliğini inşa etmek olan, tüm hayatını 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesine dayandıran Büyük Atatürk, kurduğu demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ile tüm mazlum milletlerin de umudu olmuştur. Bizler, Cumhuriyet'in fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür evlatları olarak ondan ilham alıyoruz. Ülkemizin siyasi bağımsızlığını ekonomik bağımsızlıkla perçinleyerek 'kimsesizlerin kimsesi' Cumhuriyet'i, demokrasi ile taçlandırmak için Cumhuriyet'imizin ikinci yüzyılında, liyakat esasına dayalı bir devlet kadrosunun inşa edileceğine, bağımsız yargı ve eksiksiz bir millet egemenliğine kavuşacağımıza olan inancımızla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyerek, Cumhuriyetimizi daha da ileriye taşıyacağımıza söz veriyoruz. Onun ilham verici liderliği, milletimize rehberlik etmeye devam ediyor. Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikalinin 85’nci yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.