Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, vatan için canlarını feda eden kahraman Şehitlerimizin ailelerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Her fırsatta şehit aileleriyle bir araya gelen Vali Serdengeçti, 9 Kasım Perşembe günü gerçekleştirdiği Doğankent ilçe ziyaretinde de Şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Kurum ziyaretlerinin ardından Vali Serdengeçti, Doğankent ilçesinin son durağı olarak Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Alim’in ailesini Kozköy köyündeki evlerinde ziyaret etti.

Ordu’da pehlivanlar kıran kırana yarıştı Ordu’da pehlivanlar kıran kırana yarıştı

2023_458_01

Şehidimizin ailesiyle samimi bir ortamda buluşan Vali Serdengeçti, ailenin yanında olmanın önemine vurgu yaparak, taziye dileklerinde bulundu ve acılarını paylaştı.

Şehidimizin kıymetli annesi Hava Alim ve değerli kardeşi Adem Alim’le bir süre sohbet eden Vali Serdengeçti, ziyaret sonrası “Emanetlerimize gözümüz gibi bakacağız...

1980'de hainlerle girilen çatışmada şehadete eren J. Ütğm. Mehmet Alim'in değerli ailesini ziyaret ettik; saygıdeğer Hava Annemizin elini öptük, hayır duasını aldık.

Şehidimizin makamı alî olsun.” cümlelerini kullandı.

Ziyaret sırasında Vali Serdengeçti, Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Alim ve tüm Şehitlerimizin anısını yaşatmak amacıyla aileye Türk bayrağı ve çiçek takdim etti.

2023_458_04

Ziyarette, Jandarma Üsteğmen Mehmet Alim başta olmak üzere tüm Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilerek dualar edildi.

Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Alim, 01.11.1980 tarihinde Tunceli ili Kutuderesi bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehit olmuş ve Doğankent Kozköy Aile Mezarlığına defnedilmiştir.

Editör: Ortak Kullanım